Anantara das. Dienoraštis. Apie Vėją, Vandenį ir Tiesą

mountain-4387827_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Rugsėjo 1 diena

Mielieji, aš lenkiuosi Jūsų visų tyroms širdims.

Dėkoju visiems visiems, kurie aukoja Dvarakos šventyklai ir, kad aš ją kartu su vienuolynu galiu išlaikyti. Ačiū Jums.

Šiandien papasakosiu vieną istoriją.

Paskaitykite.

Kažkada Vėjas, Vanduo ir Tiesa buvo trys geri draugai.

Vieną kartą, Tiesa ir Vanduo, paklausė Vėjo: 
– Mielas mūsų drauge! Tu esi labai greitas ir keliauji po visą pasaulį labai greitai, sakyk, jeigu mums reikėtų tave surasti, kaip tave surasti?

Vėjas atsakė:
– Jūs mane visada rasite tarp kalnų. Jeigu vis tik ten manęs nerastumėte, tai eikite prie didelio Topolio, kurį vadina „Drebančiu Topoliu“ ir ten jau tikrai mane rasite.

Kai Vėjas ir Tiesa paklausė Vandens, kur jį surasti, jeigu kažkada jo prireiktų, Vanduo atsakė:
– Jūs mane rasite fontanuose arba tarp akmenėlių. Ten tikrai aš būsiu.

Ir galiausiai Vanduo ir Vėjas paklausė Tiesos:
– Kur tave, Tiesa, galima bus surasti, jeigu iš tavęs staiga kažko prireiktų?

Ir Tiesa atsakė:

– Mano draugai! Kol aš su jumis ir mane tvirtai laikote už rankų, aš esu su jumis. Tačiau, jeigu mane paleisite iš savo rankų, tai manęs surasti jau niekur negalėsite. Manęs surasti negalėsite todėl, kad tokia mano prigimtis. Aš negaliu pakęsti, kai mane kas nors palieka. Jeigu mane kažkas ignoruoja ir manęs negerbia, tai ir aš su tokiu žmogumi nebūnu ir nedraugauju.

Moralas

1. Vėją iš tiesų mes kasdien galime pamatyti ir pajausti. Kasdien galime su juo pakalbėti.

2. Vanduo su mumis draugauja visą parą. Jis mus prausia, viską valo, numalšina troškulį, viską išplauna. Mes jį paliečiame ir jis mus paliečia net neišeinant iš namų.

3. Tiesa turėtų dar labiau su mumis draugauti, kadangi ji visada mūsų viduje. Tačiau realiai mes ją labiausiai užmirštame.

4. Tik tada, kai mes kažkur asmeniškai nukenčiame, mes reikalaujame teisybės. Tada mes reikalaujame, kad atstatytų mūsų teises ir mus apgintų.

5. Tačiau ar mes norėjome su ja draugauti kiekvieną dieną? Mes net nepagalvojame, kiek kartų per dieną, per savaitę, mėnesį, metus ar visą gyvenimą buvome jos išsižadėję ir ją užmiršę.

6. Melas – viena iš didžiausių nuodėmių, kadangi juo pasinaudojus sugriaunamas visas šis pasaulis.

7. Todėl grįžkime prie Tiesos. Tiesa be galo graži. Ji niekada nesensta. Ji visada mato mus ir šypsosi laiminga, kai mes sakome visą Tiesą, kurią matėme ir patyrėme.

8. Reikia žinoti, kad pati Tiesa yra asmenybė. Tiesa – tai ne kažkokia sąvoka, tai realiai egzistuojanti asmenybė, kurios prigimtis yra padėti mums būti taip pat teisingais.

9. Tiesa visada atleis, jeigu mes kažkur suklysime.

10. Tiesa visada atlygins nuostolius, jeigu mes juos patirsime.

11. Nebijokime Tiesos, nes ji yra pati Tobulybė.

12. Aukščiausioji Tiesa yra Pats Dievas ir Jis duoda išsivadavimą kiekvienai sąlygotai sielai, jeigu mes gyvename su Aukščiausiąją Tiesa.

13. Nuo šiandien būkime visada teisingi.

Su meile!

Jūsų tarnas 
Anantara das

Pasidalinkite su kitais!