Anantara Das. Dienoraštis. Naktiniai vaikų košmarai (I dalis)

baby-1151348_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Anglija

Kovo 26 diena

Sveiki mielieji. Dar esu Anglijoje, bet laiškų srautas keliauja nepriklausomai nuo to, kur bebūčiau.

Šiandien paskaitykime vienos mamos laišką, kuris, manau, bus įdomus ir visoms kitoms mamoms auginančioms vaikus.

Tačiau prieš tai norėčiau jūsų paklausti: ar esate girdėję apie tokį reiškinį, kaip „naktinis siaubas“, kuris pasireiškia vaikams? Laiške mama rašo, jog apie tai nėra daug kalbama. Kiek pavyko rasti informacijos, iš materialaus mokslo pusės, tai aprašoma kaip reiškinys, kai vaikas miego metu negali pereiti iš vienos miego fazės į kitą arba iš vieno miego ciklo į kitą. Rašoma, kad žmonės visada tarp miego ciklų pabunda, tačiau iš karto vėl užmiega ir nieko neprisimena. Maži vaikai prabunda ir patys nebegali užmigti, juos reikia nuraminti. Kūdikiai tokiais atvejais ieško pieno ir t. t. Kartais atsitinka taip, kad vaikai „užstringa“ tarp šių miego ciklų ir nebegali nei atsibusti, nei miegoti toliau. Tada ir įvyksta tas vadinamasis „naktinis siaubas“. Vaikai klykia apimti didžiulio siaubo, nelabai reaguoja į aplinką, gali imti vaikščioti, kalbėti visokius dalykus, bet tai skiriasi nuo košmarų sapnavimo ir jų žadinti, tokiais atvejais, negalima. Juos tiesiog reikia saugoti, kad nesusižalotų ir laukti kol tai praeis. Ryte jie nieko net neprisimena apie tai, kas vyko naktį ir netgi rekomenduojama apie tai nekalbėti, nes vaikas gali išsigąsti ir po to bijos miegoti.

Kodėl aš jums apie tai rašau? Nes nors moksliniuose šaltiniuose teigiama, kad tai būna vyresniems vaikams, tačiau manau dukrai taip irgi nutinka. Gal tikrai ne kiekvieną naktį, gan retai pasitaiko, tačiau taip būna. Kaip tik šią naktį ją vėl buvo ištikęs tas „naktinis siaubas“. Ji tokiais atvejais blaškosi, jos neišeina nuraminti, klykia, atstumia bandymus apkabinti, bet kartu ir mosikuoja ieškodama pagalbos, nepadeda net žindymas ir tai tęsiasi kokį pusvalandį, kartais trumpiau, kartais ilgiau. Ir tiesiog, nors materialus mokslas aiškina, kad nėra čia ko bijoti, kad tai atrodo siaubingai, bet nieko baisaus čia nėra. Tiesiog nereikia nieko daryti ir visa tai pralaukti, bet aš vis tik tuo nepasitikiu ir manau, kad čia vyksta ne tik tai, kas yra aiškinama. Bijau, kad galbūt tuo metu,  kai ji būna „užstrigusi“ tarp miego ciklų, visokios būtybės ją puola, galbūt bando įeiti į kūną ar užvaldyti protą, ar dar ką daro. Galbūt jūs šiuo klausimu daugiau suprantate? Tiesiog nežinau, ką tokiais atvejais daryti, aš negaliu to ramiai stebėti ir nežinau, kaip jai padėti. Bandau kartoti mantras ir visaip kovoti su tomis būtybėmis, tačiau iš tikro neišmanau, kaip tai daryti. Todėl ir noriu paklausti, gal jūs galite kažką patarti šiuo klausimu?

Ir dar norėjau papasakoti vieną dvasinį nuotykį, kad neatrodytų, jog vien tik nelaimės ir tamsa mano gyvenime, gal jums bus įdomu :). Prieš kelias savaites ryte nuėjau į mišką ir kartojau mantras. Matyt gerai sekėsi, nes po kurio laiko supratau, kad aplink mane medžiuose nutūpė daugybė paukščių ir jie visi gieda. Jų buvo tikrai nemažai, pačių įvairiausių. Aš nežiūrėjau kiek ten jų yra, bet girdėjau kaip aplink visas miškas ūžia nuo giesmių. Supratau, kad jie, turbūt, čia kartu su manim kartoja mantras. Bet galiausiai mane visa tai išblaškė ir nebeliko susikaupimo. Paukščiai po truputį pradėjo išsiskirstyti, galiausiai liko tik keli, kurie su manim kartojo toliau. Ir dabar, jei išeinu į mišką kartoti mantrų, visada atskrenda visokiausių paukščių ir mes kartu kartojam, tačiau jau nebepasiseka tiek daug jų sukviesti. :)

Dėkoju, kad išklausėte, lauksiu atsakymo dėl dukros „naktinio siaubo“ priepuolių.

Atsakymas

Šiame laiškutyje yra dvi naujienos. Viena naujiena skelbia apie košmarą, kitą – apie džiaugsmą.

Pagrindinis šio laiško motyvas – tai mažos mergaitės košmarai naktimis. Mama rašo, kad tai būna ir kitiems vaikams. Tačiau mokslas visa tai aiškina miego fazių niuansais.

Kaip yra iš tikrųjų?

Vaikų naktinių košmarų priežastys yra dvi.

Pirma priežastis: vaiko kūne esanti siela išėjusi iš jo (kaip astronautas išeina iš kosminės stoties į atvirą kosmosą) pakliūna į žemesnės sąmonės erdvės lauką, negu kai būna budrioje būsenoje.

Antra priežastis: į vaiko kūną įeina kita siela ir tikroji kūno šeimininkė (tikroji vaiko siela) blaškosi negalėdama atsikratyti tos pakeleivės.

Taigi pabandykime išsiaiškinti nuosekliai kaip visa tai vyksta.

Reikia žinoti, kad mes nesame šie kūnai. Mes – dvasinės būtybės, laikinai apsigyvenusios šiame materialiame kūne. Mūsų tikrasis dydis – dešimt tūkstančių kartų mažesnis negu plauko galiuko dalis. Siela visa gyvenimą, nuo širdies susiformavimo šiame kūne iki mirties, gyvena širdies plote ant penkių oro srautų.

Laukite tęsinio…

 

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė