Anantara Das. Dienoraštis. Apie gyvenimo pokyčius (I dalis)

young-woman-1192018_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Dvaraka, Kaunas

Vasario 10 diena

Sveiki mielieji,

Šiandien skaitysime laišką merginos, kuriai labai reikia mūsų visų pagalbos, kuriai iš esmės reikia keisti visą save. Bet pradžioje paskaitykime laišką.

„Labas, Anantara. Visai netyčia radau jūsų internetinį puslapį. Šaunus, tikrai. Jau seniai norėjau nueiti pas būrėją ar kažkam parašyti, išsipasakoti, pasiklausti, kas vyksta su manimi. Atvirai, manau, esu užkerėta, nužiūrėta ar užkeikta (ne tik aš, bet ir mano brolis). Man 27 metai, broliui 38. Abudu – vieniši, neturim jokios antros pusės, nesiseka. Brolis – Lietuvoj (darbai jam irgi nesiseka jau keletą metų), aš – Anglijoj. Pati esu pastebėjusi (su broliu tai irgi vyksta), jog labai lengvai prisikalbu. Pavyzdžiui, iš kažko pasijuokiu ir po to man tai atsitinka. Ir ne tik. Meilėje taip pat, kartą atstūmiau vieną vaikiną, labai įskaudinau žodžiais. Taip pačiai mane įskaudino kitas vaikinas. Netgi paprasčiausiuose veiksmuose bedirbant įvyksta smulkiausios klaidos, daiktai krenta iš rankų ar šiaip kažkas turi nepasisekti. Net žmonės iš šalies yra tai pastebėję. Kur tik dirbčiau visi mane vadina „trouble“. Pati savęs nevadinčiau nerangia. Mano savivertė smarkiai kritus. Bijau netgi kovoti už save ar įnirtingai kažko siekti, nes jaučiu, jog tie žodžiai ar veiksmai kuriuos būsiu padarius/ištarus man grįš atgal. Karma? Giminės prakeiksmas? Kažkur esu skaičiavusi savo gimimo datą ir ten teigė, jog mano energetika labai silpna. Ne vienas žmogus yra mane pavadinęs šešėliu. Baisiai jaučiuosi, mane persekioja blogos mintys, kad kažkas atsitiks mano artimiesiems, praradimo jausmas. Po išsikyrimo vis nenustoju mąstyti, jog esu visiems neįdomi asmenybė. Netgi dabar, kai atsikrausčiau į Škotiją (atsitraukiau nuo visų draugų, pažystamų iš Londono), buvau apsistojus pas vieną pažystamą ir mes apsižodžiavom, jog su manimi nėra apie ką kalbėtis. Dabar mano galvoje toks chaosas, jog aš jaučiuosi visiškai beviltiška, nieko verta, tarsi būčiau tik gyvulys. Mano gyvenimas – betikslis, aš iš viso neturėjau gimti (mama sakė, kad gimiau mirus, mane gaivino). Aš tokia nelaiminga.“

Kokios problemos kamuoja šią merginą?

  1. Mergina sako, kad ji ir jos brolis yra užkerėti, nužiūrėti ar užkeikti.
  2. Abudu – vieniši, neturi jokios antros pusės, nesiseka.
  3. Ji įskaudino vaikiną ir vaikinas įskaudino ją.
  4. Labai kritusi savivertė.
  5. Ją yra pavadinę „šešėliu“.
  6. Persekioja mintys, kad kažkas atsitiks namiškiams.
  7. Apsižodžiavo su nauja kaimyne.
  8. Ji mano, kad yra tik „gyvulys“ ir nieko verta.
  9. Kai ji gimė, ją gaivino.
  10. Ji nelaiminga.

Štai, per mano išrinktas pagrindines mintis, mes galime pamatyti visą šios merginos vidinį pasaulį.

Koks tas pasaulis?

Slogus.

Ką reiškia slogus?

Ją užspaudė pats gyvenimas.

Ką daryti?

Paanalizuoti visą savo gyvenimą ir rasti išeitį?

Kokią išeitį?

Kaip pakeisti visą gyvenimą ir būti laimingai.

Pradėkime nuo pirmo klausimo.

Mergina sako, kad ji ir jos brolis yra užkerėti, nužiūrėti ar užkeikti

Suvokim, kad šiais laikais užkerėti ar užkeikti nėra taip paprasta. Praktiškai taip beveik nebūna. Mūsų žodžiai nebeturi tokios galios kaip senovėje. Tam reikia specialių ritualų. Ir tai tam, kuris norėtų užkeikti, gali nepasisekti, jeigu užkeikinėja gerą žmogų. Prie gero žmogaus niekas nelips.

Nužiūrėti žmogų – dar sunkiau. Ką reiškia nužiūrėti?

Tai reiškia, kad kažkas į jus žiūri ir mintyse pasako kažką negatyvaus.

Jeigu šiais laikais praktiškai nebeveikia net žodinė prakeiksmo energija, tai suvokime, kad minčių lygmenyje, neveikia iš vis niekas.

Jeigu mintys veiktų taip, kaip veikė seniau, mes vieni kitus išžudytume per dešimt minučių.

Tai kas lemia, kad šios merginos gyvenime jai ir jos broliui niekas nesiseka?

Jos ir jos brolio praeities poelgiai. Tik dėl praeityje padarytų jos ir brolio poelgių jie abu dabar yra  nelaimingi.

Abudu – vieniši, neturi jokios antros pusės, nesiseka

Abu vieniši yra todėl, kad abiejų sunkūs charakteriai.

Ką reiškia sunkūs charakteriai?

Tai reiškia, kad abu nemoka bendrauti, abu yra egoistai. Kad ši mergina nemoka bendrauti parodo net jos konfliktavimas su nauja kaimyne. Ši mergina rašo, kad „apsižodžiavo“.

Ką reiškia “apsižodžiuoti“?

„Apsižodžiuoti“ reiškia su kažkuo kalbėti taip, kad mintimis ir žodžiais parodau, kad aš to žmogaus nemyliu. Jeigu mes mokėtume priimti žmogų tokį, koks yra, nebūtų jokių konfliktų. Tai reiškia, kad ši mergina ir jos brolis kituose žmonėse nemato gerų savybių. Pas juos abu, šiuo metu, dominuoja kritika kitų žmonių atžvilgiu, todėl ir vyksta tokie konfliktai.

Labai kritusi savivertė

Ką reiškus kritusi savivertė?

Tai reiškia, kad pas šią merginą dominuoja egoizmas. Egoizmas atsiranda iš kūno koncepcijos. Ši mergina nesuvokia, kas ji iš tikro yra. Kai žmogus nežino, kas jis yra, jis visada tik kentės.

Ją yra pavadinę „šešėliu“

Pavadino „šešėliu“, reiškia taip ir atrodė, todėl reikia atgimti ir tapti tikru žmogumi. Kaip?

Aš parašysiu.

Persekioja mintys, kad kažkas atsitiks namiškiams

Žinoma, kad atsitiks. Su visais mumis atsitiks.

Kas atsitiks?

Mes pasensime, sirgsime ir numirsime.

Bet nėra pagrindo dėl to nerimauti. Reikia gyventi.

Tačiau nežinant iš kur gauti džiaugsmo, kaip būti laimingais ir kaip valdyti savo mintis, ateina absoliuti baimė, kuri paralyžiuoja visą gyvenimą.

Laukite tęsinio…

Anantara Das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė