-
Šiuolaikiniai gydytojai linkę ignoruoti individualumą. Dažnokai jie žiūri į žmones kaip į „kepenis“ ar „plaučius“ ir pamiršta individą, kuriam tos kepenys ar plaučiai priklauso.
- Vienas ir tas pats gydymas gali visiems ligoniams atrodyti kaip panacėja, ir kartu iš akiračio pametama tai, kad net tarp sergančių viena liga gali būti skirtingos jos variacijos. Toks požiūris į gydymą negali padėti atrasti balanso atstatant organizmą.
- Kadangi gydytojai dažnai nesugeba atstatyti savo pacientų sveikatos, ligoniams mūsų laikais reiktų patiems to mokytis.
- Kiekvienas, kuris nori būti sveikas, privalo pats sužinoti apie sveikatą kiek galima daugiau.
- Daugelis Vakarų gyventojų studijuoja ajurvedą tikėdamiesi stebuklų, kurie leis jiems ir toliau tenkinti savo norus.
Bet taip jie gali pasiekti tik laikiną palengvėjimą, nuolatinis palengvėjimas atsiranda tik su nuolatinio gyvenimo būdo keitimu.
Jie apgaudinėja save, kaip apgaudinėja save žmonės, susibūrę aplink prekeivius stebuklais, tikėdamiesi savo dvasinio poslinkio, nereikalaujančio asmeninių pastangų. - Ajurveda skirta tiems, kurie pasiruošę prisiimti atsakomybę už save pačius.
- Jei Ajurveda būtų religija, tai jos Dievu taptų Gamta, o vienintelė nuodėme už kurią baudžiama — pernelyg didelis pataikavimas sau.
- Ajurvedos užduotis — leisti mums džiaugtis gyvenimu tokiu būdu, kad nekenktume savo sveikatai.
- Malonumai, užvaldantys visą laiką — tai iš esmės vergystė, todėl, kad kuo daugiau mes vartojame, tuo į didesnę priklausomybę puolame.
- Neribotas pataikavimas sau daro mus labiau suvaržytais, kadangi tai mažina mūsų savęs pakankamumą.
Kiekviena iš mūsų aistrų — ar tai būtų kofeinas, cukrus, druska, alkoholis, narkotikai, sporto renginiai, televizijos šou, azartiniai žaidimai ar kiti nuolaidžiavimai sau — tai dar viena vinis į mūsų laisvės karstą, dar didesnis mūsų individualumo ribojimas. - Daugelis mūsų net nežino kaip teisingai tenkinti savo norus ir todėl šalutiniai malonumų efektai silpnina bei mus žudo.
- Tikrasis mėgavimasis gyvenimu galimas turint stiprią sveikatą.
Andrius Misiukas
Susiję Straipsniai