Duris į vasarą atverti kauniečius kvies Afrikos kultūros dienos

11350460_604059163029748_4306217121506925883_n

Jau antrą kartą Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv.Gertrūdos g. 58) rengiamos Afrikos kultūros dienos. 2015 m. gegužės 26–29 d. visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami susitikti su Lietuvoje gyvenančiais afrikiečiais bei svečiais iš užsienio, klausytis paskaitų, žiūrėti filmus, domėtis fotografija, groti būgnais, ragauti patiekalus. Tai puiki galimybė atrasti tikrąją Afrikos kultūrą atvirai ir autentiškai – iš tikrųjų jos ambasadorių. Afrikos kultūros dienos – tai kvietimas atsiverti intriguojančiai kultūrai, sulaužyti nusistovėjusius stereotipus ir pasinerti į gyvą tarpkultūrinį pokalbį.

PROGRAMA:

Gegužės 26 d. (antradienis)

18 val. Oksfordo universiteto doktoranto Danielio E. Agbiboa (Nigerija) paskaita „Kita istorijos pusė: Afrikos jaunimo indėlis į žemyno vystymąsi, demokratiją ir taiką“.

19 val. Filmo „Ibyiza Birimbere (Geriausia dar tik ateina)“ (Vokietija, dokumentika, 2014 m., angl. subtitrai) peržiūra ir susitikimas su autoriumi Gerritu Hahnu.

Gegužės 27 d. (trečiadienis)

17 val. Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojos dr. Giedrės Šabasevičiūtės paskaita „Revoliucijos ritmai: Egipto sukilimas ir protesto muzika“.

18 val. Colino Delfosse (Belgija) fotografijų parodos „Balti drambliai“ atidarymas. Paroda bus eksponuojama iki birželio 12 d.

18.30 val. Muzikinės improvizacijos „Kelionė į Afriką“. Lankytojai bus vaišinami egiptietiškais saldumynais ir kvapnia arbata.

Mūsų draugai kviečia:

20 val. Filmas „Saulės mamos“ kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54).

Režisieriai: Mona Eldaief, Jehane Noujaim. Dokumentika. JAV, Danija, Egiptas, 2012 m., 58 min.

Daugiau informacijos: //www.kcromuva.lt/

Gegužės 28 d. (ketvirtadienis)

17 val. Susitikimas su kunigo Hermano Šulco labdaros fondo Afrikos vaikams savanoriais.

18 val. Susitikimas su Kaune studijuojančių afrikiečių bendruomene.

19 val. Vakarų Afrikos būgnų mokyklos pamoka.

Mūsų draugai kviečia:

20.15 val. Filmas „Išvogti Afriką“ kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54).

Režisierius Christoffer Guldbrandsen. Dokumentika. Danija, 2012 m., 58 min.

Daugiau informacijos – //www.kcromuva.lt/

Gegužės 29 d. (penktadienis)

18 val. Muzikologo dr. Eirimo Veličkos paskaita „Pažintis su Užsachario Afrikos muzika“.

19 val. „Paslaptingas Marokas“. Savo gimtąją šalį pristatys ir tradiciniais patiekalais vaišins marokiečiai.

 

Renginio organizatorius – Kauno įvairių tautų kultūrų centras (Kaunas Cultural Centre of Various Nations). Renginio globėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija ir Kauno savivaldybė. Renginio partneriai: Afrikos tyrimų ir konsultacijų centras Afri I Ko, Tarptautinis fotografijos festivalis Kaunas Photo, Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis Ad Hoc: Nepatogus Kinas / Ad Hoc: Inconvenient Films, Kauno kino centras Romuva, KTU Tarptautinių ryšių departamentas, Socialinis Vystomojo Bendradarbiavimo Tinklas, UAB Atlas Art.