7 ajurvedos patarimai lengvam rytiniam kėlimuisi

pexels-photo-1028741

Ajurvedoje teigiama, jog nidra (miegas) – tai laikas, kada visi penki mūsų jausmų organai užsidaro, prisipildydami Kapha. Dienos eigoje jie aktyviai dirba, o atėjus vakarui juos reikia nuraminti. Tai leis jums patirti ramų, gilų miegą ir lengvai atsibusti rytais.

Vakare stenkitės vengti įvairių aktyvių veiklų, didinančių Vata ir Pita došas. O vakare prieš miegą išsiugdykite įprotį leisti ramias vakaro valandas.

  • Vakarais vartokite išskirtinai satvinį (dorybingą) maistą, kuris lengvai virškinamas (pavyzdžiui, troškintos daržovės, kruopos). Venkite radžasinio (aštrus, sūrus maistas) ir tamasinio (greitas maistas, konservai) maisto, jie sumažins miego kokybę.
  • Prieš miegą išgerkite stiklinę šilto natūralaus pieno su prieskoniais. Tai padeda geram miegui.
  • Pagal galimybes atidėkite kitai dienai darbą su kompiuteriu, telefonu, jaudinančius pokalbius. Vietoje to paskaitykite knygą ar pasiklausykite mantrų bei ramios muzikos.
  •  Su pagarba žiūrėkite į miegamą vietą – ji skirta tik miegui. Stenkitės neapkrauti jos pašaliniais daiktais (nešiojamu kompiuteriu, knygomis, telefonu, maistu). Lovoje – miegate, kita veikla – kitoje vietoje.
  •  Pasistenkite palaipsniui sureguliuoti miego režimą, gultis ir keltis tuo pačiu laiku. Klasikiniuose Ajurvedos tekstuose nurodytas miego metas yra nuo 10 valandos vakaro iki 4 valandos ryto. Geriausias laikas atsibusti – Brahma Muhurta laikas – „Dievo laikas“ – 1,5 val. iki saulės patekėjimo. Žinoma, senovės rekomendacijas būtina adaptuoti dabartinėms gyvenimo sąlygoms. Viskas labai individualu ir priklauso nuo daugelio faktorių (gyvenamos teritorijos, amžiaus, darbo krūvio ypatybių, sveikatos būklės). Atsižvelkite į tai. Tačiau stenkitės eiti miegoti 10–11 valandą vakaro ir miegoti apie 7 valandas.
  •  Vakare po darbo pasidarykite švelnų aliejinį viso kūno savimasažą. Masažas ramina Vata ir reguliuoja Kapha, nuteikdamas geram miegui. Ajurveda ypač kreipia dėmesį į pėdas, delnus ir ausis. Pradėkite nuo galvos, pereikite prie ausų ir tada per visą kūną iki pėdų. Jeigu esate labai pavargęs, galima apsiriboti tik pėdų masažu.
  •  Nusiprauskite po šiltu dušu (tik kūną, ne galvą) likus maždaug valandai iki miego.

Ajurvedoszinios.lt