6 būdai, kaip save motyvuoti

city-fly-free-freedom-girl-high-Favim.com-104269

Kiekviename darbe, kurį atliekame, dažnai reikalinga motyvacija. Būtent ji daugeliui turtingų žmonių padėjo pasiekti sėkmę. Žmogus, kuris sugeba valdyti save patį, sugebės valdyti ir dideles kompanijas. Svarbu laiku tai suvokti. Apžvelkime šešis metodus, kurie skirti padidinti motyvaciją. Jie veiksmingai padės jums pasiekti sėkmę.

1. Pats svarbiausias momentas motyvacijoje – suvokti, kad greitai nieko neišeis padaryti.

Taip nebūna, kad tu užsinorėjai ir iš karto viskas pavyko. Tam reikalingas laikas, turėsi pereiti tam tikrus etapus. Užduoties sunkumas priklauso nuo iškeltų tikslų sudėtingumo, nuo užsispyrimo ir nuo pačios motyvacijos. Bet koks projektas, tikslas ar svajonė reikalauja laiko ir jėgų. Tik atliekami veiksmai atneša rezultatą. Jokie svarstymai, mąstymai ar aptarimai, rezultato neduoda.

2. Neribokite savo galimybių.

Neužsibrėžkite tokių tikslų, kuriuos lengvai galite įgyvendinti, nes tokiais tikslais labai greitai prarasite susidomėjimą. Schematiškai, svajonė turi būti planu, o ne miražu. Mes sąmoningai statome save į rėmus ir jų laikomės. Imdamiesi didelių ir sunkių projektų ar užduočių, mes praplečiame savo asmeninį akiratį, o taip pat įgyjame ir neįkainojamą patirtį. Tai yra būtent tai, ką daugelis vadina sėkme, tačiau jokie atsitiktinumai nėra atsitiktiniai.

3. Veikite greitai.

Naujo tikslo realizavimo galiojimo laikas – trys dienos. Žinokite, jei per tris dienas nedarote jokių žingsnių, tai neįgyvendinsite šio plano niekada. Kiekviena idėja – tai galimybė kažką pakeiti į gerą. Tačiau tik vienetai išnaudoja tas idėjas iki galo. Greitieji dažnai klysta, bet tik taip pasiekia aukštumų. Kiti gi sėdi ir laukia kitos galimybės, tam, kad ir vėl ją praleisti.

4. Projekcija.

Pasistenkite suvokti, dėl ko jūs visa tai darote. Žinoti savo didįjį tikslą ir jo siekti, štai kas padės jums likti susikaupusiais ir neleis pasimesti ar nukrypti, visuomet jus skatins. Tuo pat metu sekite savo asmeninio gyvenimo įvykius ir analizuokite klaidas. Žodžiu, būkite pasiruošę bet kuriuo gyvenimo momentu koreguoti savo kelią. Dažniau užduokite sau klausimą – ar tai, ką aš dabar darau, priartina mane prie mano didžiojo tikslo?

5. Jei motyvacija labai silpna, galima naudoti konkurenciją su pačiu savimi arba su partneriais.

Kokia iš to nauda? Jūs galite pasistūmėti rezultatų siekime, gauti motyvacijos dozę ir norą tęsti tai, ką pradėjote. Kiekviena tokia pergalė skatina smegenyse išsiskiri fermentus, kurių veikimas sukelia euforijos, laimės, džiaugsmo būseną. Štai kodėl žmonės, kurie patys kuria savo gyvenimą, retai kada naudoja narkotikus, jie ir taip gauna pakankamą dozę džiaugsmo ir pasitenkinimo.

6. Darykite tai, kas patinka.

Kitaip, ankščiau ar vėliau (greičiausiai visgi ankščiau) jums tiesiog atsibos. Pagrindinė bet kokios sėkmės taisyklė – užsiimti mėgstama veikla. Visi žino šią taisyklę, bet tik vienetai pritaiko savo gyvenime. Vienu laikotarpiu stenkitės susikoncentruoti tik į kažką vieną. Gyvenkite šia veikla, įdėkite jėgas, laiką ir sielą. Tik tada procesas leis jums pasiekti norimus rezultatus.

Transformacijos.lt