5 žmogaus motyvacijos kibirkštys. Kaip uždegti vidinę ugnį? (II dalis)

sviesa1

Tęsiame temą apie tai, kaip įžiebti vidinės motyvacijos kibirkštis.

  1. Atsidavimo kibirkštis.

Ši kibirkštis – tai visiškas atsidavimas ir „paskendimas“ užduotyje ar procese. Kalbu apie būseną, kai jaučiame milžinišką įkvėpimą ir pasineriame į procesą, nekreipdami dėmesio į pabaigą ir negalvodami apie rezultatą. Nors dažnai tokia būsena atneša įspūdingus rezultatus, bet jie nėra pagrindinis faktorius. Keli puikūs pavyzdžiai – amatininkai ir dailininkai. Žinoma, jų darbo rezultatas – nuostabūs meno kūriniai, bet jiems tai yra tik papildomas „bonusas“. Svarbiausias dalykas, kuris juos įkvepia – tai gebėjimas pasiklysti, atsiduoti, „paskęsti“ procese.

Jūsų kasdienybėje atsidavimo kibirkštys – tai intensyvaus gyvenimo blyksniai, kai jūs pasineriate į užduotį, kuri priverčia jus jaustis gyvesniais. Tai gali atsitikti, kai jūs užsiimate mokamu ar nemokamu darbu, kuris jus verčia judėti. Ir tai jūs galite daryti kiekvieną dieną.

  1. Meistriškumo kibirkštis.

Ši kibirkštis – tai nepaliaujamas siekis tobulėti. Jums nebūtina būti apsėstu idėjos būti geriausiu pasaulyje, bet progreso pojūtis yra tai, kas priverčia jus atsiduoti patirčiai. Neturi reikšmės, koks tai užsiėmimas, svarbu, kad būtų aiškiai apibrėžtas augimo kelias ir galimybės jį išmatuoti. Kovos menai yra puikus pavyzdys su aiškiai apibrėžta „danų“ sistema. Čia jūs galite auginti savo meistriškumą ir visada žinoti, ko reikia perėjimui į kitą lygį.

Galvoju, kad geriausiai tai apibūdino Vinstonas Čerčilis: „Kiekvieną dieną jūs galite pasiekti progresą. Kiekvienas jūsų žingsnis gali būti vaisingas. Prieš jus ištiestas nuolat ilgėjantis, nuolat augantis, nuolat tobulėjantis kelias. Jūs žinote, kad niekada nepasieksite kelionės pabaigos, bet tai jūsų neatgraso, tik sustiprina džiaugsmo ir kilimo šlovės pojūtį.“

  1. Tarnystės kibirkštis.

Ši paskutinė kibirkštis – tai jūsų pagalba kitiems. Yra nemažai žmonių, kuriems žinojimas, jog jie bent kažkuo pakeitė kitų žmonių gyvenimus, yra milžiniškas postūmis. Būtent tai verčia juos jausti didesnį įkvėpimą ir motyvaciją. Ši kibirkštis nebūtinai turi būti susijusi su tam tikru žmogumi ar grupe. Ji nėra susijusi tik su žmonėmis. Tai gali būti gyvūnai, augalai, rūpestis aplinka ar visa planeta. Dvasinių grupių nariai ir savanoriai dažnai maitinasi šia kibirkštimi.

O kokia pagalba motyvuoja jus? Pagalvokite apie tai. Tikra meilė tik stiprėja, kai jūs ja dalinatės. Tai, kas jus motyvuoja, didės, jeigu jūs tai atiduosite kitiems.

Taigi, dabar jūs žinote penkias motyvacijos kibirkštis. Paklauskite savęs, kuri labiausiai atliepė jūsų širdį? Jus labiausiai įkvepia atsakymo į rūpimą klausimą ar nepatogios problemos sprendimo paieškos? O gal jums patinka pasinerti į kažkokią idėją ar temą?

Skirtingais momentais viena iš kibirkščių būna aktyviausia, bet dažniausiai jus veda kelių kibirkščių derinys. Naudokite kažkurią kibirkštį savo veikloje ir būtinai raskite būdą pajungti penktąją kibirkštį bei paversti savo veiklą pagalba kitiems.

Šioje koncepcijoje nuostabu yra tai, kad jūs galite atrasti daugybę mažų veiklų, patirčių ir santykių, kurie įkurs jumyse vidinę ugnį, tą fantastišką jausmą, kai jūs nenorite sustoti ir darote tai, ką turite daryti.

Nelaukite mėnesių, metų ar dešimtmečių, kad atrastumėte savo didįjį, ypatingąjį tikslą ar aistrą. Tai gali įvykti, o gali ir neįvykti. Tiesiog pradėkite gyventi savo kibirkštimis. Kurkite dienas, skirdami joms tiek energijos, kiek tik galite.

Pradėkite šiandien.

Ir jūsų gyvenimas ims spindėti.

O dabar jūsų eilė.

Pasidalinkite, kuri iš aukščiau aprašytų kibirkščių labiausiai jus įkvepia šią akimirką?

Kodėl?

Ačiū už komentarus!

108studija.lt

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės 108studija.lt