5 žmogaus motyvacijos kibirkštys. Kaip uždegti vidinę ugnį? (I dalis)

sviesa1

Jūs norėtumėte palikti tą vietą, kurioje jaučiatės blogai, kurioje įstrigote. Jūs norėtumėte įgyvendinti savo svajones, pasiekti tikslus ir gyventi taip, kad pabaigoje nebūtų dėl ko apgailestauti. Ir kažkur širdies gelmėse jūs žinote, kad galite daug daugiau. Jūs žinote, kad viduje yra ugnis ir kartais ją jaučiate. Ji pradeda deginti ir nori išsiveržti į išorę, tik jūs nežinote, kaip su ja susijungti ir kaip ją panaudoti.

Jūs norėtumėte eiti dienomis ir visiškai atsiduoti kiekvienai akimirkai, jausti kiekvienos galimybės alsavimą ir augti drauge su gyvenimu. Knygos „Kaip gyventi gerą gyvenimą“ („How to live a good live“) autorius Jonathan Fields tokią būseną vadina užsidegimu. Daug metų skyręs tyrinėjimams ir paieškoms, jis atrado tai, kas gali pažadinti vidinę ugnį. Tai nėra kažkoks vienas dalykas, kuris uždegs mūsų aistrą ir visa galva įtrauks į gyvenimo sūkurį. Mes esame skirtingi ir įvairiapusiai, todėl svarbu atrasti tai, kas uždegs būtent mus. Tačiau dažnai to negalime padaryti, nes mums trūksta patirties, mes per mažai ieškojome, bandėme ir klydome.

Autorius turi ir gerą žinią: mums nereikės laukti kelių mėnesių, metų ar dešimtmečių, kad atskleistumėm viduje slypintį potencialą ir užpildytumėme juo visą gyvenimą. Mums tereikia atrasti savo kibirkštį, įžiebsiančią vidinę ugnį ir pakviesiančią mus į savo gelmes. Ir kai mes eisime į pasaulį iš šios vietos, viskas ims spindėti.

Taigi…

5 žmogaus motyvacijos kibirkštys

  1. Smalsumo kibirkštis

Ši kibirkštis – tai jūsų noras kelti klausimus. Ar jūsų gyvenime yra kažkas, ką jūs norite išsiaiškinti, klausimas, į kurį atsakyti yra jūsų pašaukimas, ar problemos sprendimo paieškos, kurios skatina jus eiti pirmyn? Pavyzdžiu, žmonės, degantys smalsumu, galėtų būti mokslininkai, verslininkai, žiniasklaidos atstovai ir autoriai.

Albertas Einšteinas yra pasakę: „Svarbiausias dalykas yra nesiliauti klausinėjus. Smalsumas turi savo egzistavimo priežastį. Neįmanoma nejausti jaudulio, stebint amžinybės, gyvenimo paslaptis, nuostabią realybės struktūrą. Tereikia kiekvieną akimirką stengtis įminti šią paslaptį.“

  1. Susidomėjimo kibirkštis.

Ši kibirkštis – tai visiškas įsitraukimas ir susidomėjimas kažkokia tema, sritimi ar idėja. Tai nebūtinai yra konkreti problema ar klausimas. Tai – vidinis ryšys su kažkuo. Dažniausiai jis atsiranda vaikystėje ir lydi mus visą gyvenimą. Ši kibirkštis įsiplieskia akimirksniu, kai tik mes prisiliečiame prie naujos patirties ar idėjos. Pavyzdžiu, tai gali būti menotyrininkai, meno mylėtojai ir, iš tikrųjų, bet kuris, kuriam patinka skaityti ir tyrinėti, nesvarbu dėl kokios priežasties jis tai daro. Kaip atpildas – gilus pasitenkinimas, ateinantis iš stipraus susidomėjimo.

Iš tiesų, nelaimingiausi ir mažiausiai motyvuoti mano sutikti žmonės yra tie, kuriems visiškai nieko nereikia ir jie niekuo nesidomi. Susidomėjimas ir pasitenkinimas eina koja kojon ir be jų bet kuris laimės ar motyvacijos blyksnis yra laikinas, nes nėra nieko svarbaus, kas tai galėtų pratęsti.

Laukite tęsinio…

108studija.lt

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės 108studija.lt