5 svarbios produktyvumo pamokos

write-593333_960_720

Dauguma žmonių nori atlikti savo darbus greičiau, nenori palikti visko kitai dienai, tačiau diena po dienos daro tas pačias klaidas. Aš irgi jas darydavau, tik bėgant laikui supratau, tam, kad taptum tikrai produktyvus, reikia neatidėlioti, o „imti tai ir padaryti“.

Tam reikia šiek tiek valios ir pastangų stebint, kuris produktyvumo būdas yra efektyvesnis. Tai ir padariau, atlikau pilną savo darbo dienos analizę ir štai mano patirtis prieš jūsų akis.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu tikrai svarbiomis pamokomis (jos gali atrodyti labai paprastos, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, kol nepradedi jų taikyti savo gyvenime), kurios man padeda darbe, kuriant naujus projektus, bet gyvenime spėjant padaryti tiek, lyg dienoje būtų ne 24 valandos, o 36 ar netgi 40 valandų.

1 pamoka: geriau darykite mažiau, tačiau kasdien.

Daugybė žmonių, prisižiūrėję motyvacinių vaizdo įrašų, nusprendžia pakeisti savo gyvenimą, susikuria šimtus nerealių tikslų ir bando keistis, kol po dviejų savaičių motyvacija dingsta ir tada tikslui ateina galas. Diagnozė prasta – sudeginote savo entuziazmą.

Aš suprantu, kad mes norime greitų permainų, norime greitai pasiekti savo tikslus ir ieškome greičiausio ir ekonomiškiausio būdo tai padaryti. Tačiau maži kasdieniniai žingsniai daug greičiau priartins jus prie tikslo, nei jūsų bandymas šokti milžiniškais žingsniais vieną kartą per mėnesį.

Nesistenkite atlikti didžiulio darbo per vieną kartą, jeigu reikia padalinkite tikslą į mažesnes dalis (tai bus aprašyta 5 pamokoje). Geriau savo tikslui skirti kasdien po vieną valandą, nei daryti tai vieną kartą per savaitę.

Užsibrėžkite milžiniškų tikslų, kad jūs per mėnesį uždirbsite milijoną. Geriau viską padarykite paeiliui, pirma, uždirbkite realesnę sumą, tada kelkite sau didesnius tikslus. Kasdien padarykite kažką dėl savo tikslo ir greičiau nueisite savo kelią link sėkmės.

2 pamoka: niekaip neišeina įveikti problemos? Yra sprendimas.

Kartais nutinka taip, kad „užstringu“ prie vienos problemos ir niekaip negaliu jos išspręsti, tiesiog nerandu sprendimo ir taškas. Galima pasirinkti du variantus, daužyti galvą į sieną ir bandyti surasti sprendimą arba paimti valandos ar bent 10 minučių pertrauką, pasigaminti arbatos ir leisti mintims nurimti.

Mano patirtis rodo, kad padaryti 10 minučių pertrauką yra daug produktyviau nei bandyti įveikti savo problemą ir karto. Per šį trumpą poilsį, dažniausiai aš surandu sprendimą pats, tiesiog gerdamas arbatą. Protas pats suras problemos sprendimą, jeigu duosite jam pailsėti ir tada naujomis jėgomis vėl kibsite į darbą.

Beje, daug kas iš mano draugų naudojasi šia paprasta veiksminga technika (abejoju ar tai iš tiesų galima pavadinti technika, paprastas poilsis smegenims ir tiek), mes vienas be kito buvome supratę, kad maža pertrauka tavo galvai didiną produktyvumą.

3 pamoka: produktyvumas nuo pat ryto.

Jeigu jums reikia atlikti svarbų darbą, pradėkite nuo pat ryto. Kuo anksčiau jį atliksite, tuo produktyvesnis pasijusite, diena bus tik įpusėjusi, o jūs jau būsite atlikęs svarbiausius dienos darbus. Skamba puikiai? Būtent!

Padarydami savo darbus ryte, įgausite jėgų įveikti kitą kliūtį. Tai tas pats, kaip traukinys, kuris judėdamas į priekį vis greičiau įgauna pagreitį. Dažnai būna, kad padarius vieną ar kelis darbus, nesinori sustoti, įsijauti ir dirbi iki pat vakaro atlikdamas didžiulius jų kiekius.

Tam, kad patvirtinčiau savo teoriją, paklausiau to savo kelių sėkmingų pažįstamų ir jie sutiko, kad darbus reikia pradėti ryte, kuo ankščiau. Tada lengva nugalėti ir tinginystę, ir nėra kitų, dėmesį blaškančių reikalų. Rekomenduoju pabandyti ir jums.

4 pamoka: vienas darbas.

Pamoka paprasta, bet labai efektyvi – darykite vieną darbą vienu metu. Būna taip, kad pradėdami dirbti, pradedame blaškytis, reikia ir elektroninį paštą, ir facebook’ą patikrinti, paskambinti draugui, atrašyti žinutę, patikrinti įvairiausius pranešimus. Taip besiblaškydami mes gaištame laiką, prarandame koncentraciją ir dėl to nukenčia mūsų darbo kokybė.

Sprendimas irgi, beje, labai paprastas. Pradžioje, gali būti, jog bus sunku priprasti, tačiau, jeigu nesustosite, savo darbo spartumą ženkliai padidinsite. Darykite vieną darbą vienu metu, jeigu reikia padaryti ataskaitą, kol jos nepadarysite, netikrinkite savo elektroninio pašto ar socialinių tinklų.

Nesiblaškant jūsų darbo greitis padidėja, nes jūs atliekate tik vieną darbą. Jūsų galva neapkrauta papildomais rūpesčiais ir jūs greitai užbaigiate reikalus. Tai, ko gero, veiksmingiausias būdas iš visų tapti efektyviu.

5 pamoka: vertink mažas pergales.

Jeigu tu labai „save spaudi“ ir sieki didelio tikslo, turėk omenyje, kad tavo motyvacija gali nukristi ir tu gali nuleisti rankas. Pavyzdžiui, jeigu naujokas boksininkas nuspręs nueiti į profesionalų lygą, norėdamas tapti čempionu, jį gali greitai palaužti pralaimėjimai. Daug protingiau būtų, pirmiausiai tapti čempionu tarp naujokų, vėliau nugalėti pusiau-profesionalų lygoje, o tik tada bandyti įveikti profesionalus.

Arba dar vienas pavyzdys: naujokas vairuotojas, ką tik išlaikęs teises sėda į „Ferrari“. Ar jums tai skamba saugiai? Gal pirma vertėtų išmokti tinkamai vairuoti paprastesnį automobilį prieš sėdant į tokį bolidą?

Todėl didelį tikslą reikia skaldyti į mažesnius tikslus. Aš kasdien sudarau savo dienos tikslų sąrašą ir jį visada atlieku, nes tai padaryti daug lengviau, nei atlikti metų planą ir aš kasdien jaučiuosi puikiai, nes įgyvendinu savo tikslą.

Dar viena geras patarimas: pabandykite save apdovanoti už atliktą darbą. Tarkime, labai norite „sushi“, galite su savimi susitarti, kad, kol neatliksite šios užduoties, neleisite sau užsisakyti šio patiekalo. Toks paskatinimas puikiai veikia, pats jį naudoju ir rekomenduoju pabandyti ir jums.

Trumpai: džiaukitės kiekviena savo pergale, nors ji ir maža, bet atkreipkite į ją dėmesį. Mokykitės matyti savo pasiekimus, progresą. Jeigu jūs nesėdite sudėjęs rankas, galite didžiuotis savimi. 

Kiekviena diena – tai didžiulis potencialas ir galimybės. Tikiuosi, kad jūs jas matote. Perskaitę šį straipsnį ir pasikrovę teigiamos energijos, galite pradėti judėti toliau link savo svajonių. Juk dabar jūs žinote, ką daryti, kad spėtumėt atlikti visus darbus. Sėkmės jums!

Su pagarba Jevgenijus Čigrin

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė