4 realybės formavimo įrankiai

writing-828911_960_720

Pirmiausia noriu pasakyti, kad, ko gero, jau ne pirmą kartą skaitote kažką panašaus. Tačiau teoretikai taip ir lieka teoretikais, nes gyvenime tikrai žino tik tie, kas viską išbandė praktikoje. Keista, kai žmogus skaito kad, domisi įvairiomis teorijomis jau ne pirmus, o gal ir net dešimtus metus, tačiau stovi vis toje pačioje vietoje, nes taip ir neprisiruošia pabandyti.

Taigi, sakau jums – pirmiausia baikite svarstyti ir abejoti, imkite ir pabandykite.

Kaip ir kas veikia mūsų gyvenimą? Kas pildo mūsų norus ir daro mus laimingus?

Štai keturi svarbiausi realybės formavimo įrankiai – mintys, žodžiai, veiksmai ir būsena.

Mintys

Tai vienas stipriausių mus formuojančių dalykų. Jos veikia mūsų aplinką bei gyvenimo įvykius. Galbūt tai skamba keistai, tačiau mūsų mąstymo būdas yra tik paprasčiausias įprotis, toks pat kaip rūkymas ar keiksmažodžiai. Todėl tie, kas tai supranta, gali lengvai keisti mąstymo būdą, lygiai taip, kaip gali pakeisti ir kitus įpročius. Blogus įpročius reikia stengtis pakeisti gerais. Lengviausias būdas tai padaryti yra būtent pakeisti, ne mesti ar naikinti, o tiesiog pakeisti. Bet plačiau apie tai pakalbėsime kitą kartą. Taigi mintys. Ar žinojote, jog labai stipri mintis gali pakeisti gyvenimą visiems laikams? Mąstymo būdas, tai valdomas mechanizmas ir nesigilindami, kaip jis veikia, tiesiog turime žinoti, kad mes patys atsakingi už savo mintis, nes galime jas valdyti. Mintys materializuojasi, manau, visi esate apie tai girdėję. Mąstydami pozityviai, jūs galite išmokti keisti savo požiūrį ir nuostatas. Jei kasdien treniruosite savo mintis, keisdami tuos pačius teiginius pozityviais, vietoje negatyvių, greitu metu patys to nejusdami imsite mąstyti kitaip. Taip pat ir jausitės kitaip. Mintys – vienas stipriausiu mus formuojančių įrankių, tačiau, jei naudositės vien tik juo, didelių permainų nepasieksite. Norėdami kažką pakeisti ir valdyti savo gyvenimo įvykius, turime išmokti naudotis ir kitais įrankiais.

Žodžiai

Žodžiai taip pat materializuojasi, nes tai yra įgarsinta mintis. Dar stipriau jie veikia jei yra kartojami dažnai arba jei yra užrašomi.  Ne šiaip sau dažnai sakau, kad viską, ką norite užtvirtinti – užrašykite. Šie žodžiai turi būti pozityvūs, nenaudokite dalelės „ne“. Keiskite žodį su neigiama dalele kitu, turinčiu tą pačią prasmę, tačiau neturinčią neigiamos pradžios ir pajusite, kaip tie patys dalykai, apie kuriuos kalbate, staiga įgaus naują prasmę, nuotaiką ir pradės keisti įvykius. Pabandykite apie tą patį dalyką pasakyti neigiamus ir paskui teigiamus žodžius. Pajusite, kaip pasikeitė savijauta, o savijauta tai ir yra būsena, kuri keičia jus ir jūsų gyvenimą. Kuo dažniau pasijausite geriau, pakiliau, linksmiau, tuo dažniau pritrauksite į savo gyvenimą gerus dalykus ir įvykius.

Pateiksiu pavyzdį, kuris tinka ir minčių, ir žodžių koregavimui treniruoti:

„Aš nekenčiu savo darbo.“

keičiame

„Šiuo metu dirbu tokį darbą, kuris padeda man įgauti pasitikėjimo savimi ir moko ištvermės bei kantrybės.“

„Neturiu pinigų, nieko negaliu nusipirkti.“

keičiame

„Šiuo metu turiu tiek pinigų kiek reikia, kad nusipirkčiau būtiniausius daiktus.“

Veiksmai

Taigi, nemanykite, kad vien sėdėdami ant sofos ir svajodami, pozityviai mąstydami ir rašydami norų sąrašus gausite viską, ko panorėjote. Tokiu atveju progos, kurias jums teiks ir teiks gyvenimas, kad jomis pasinaudotumėte, liks nepastebėtos. Veiksmais, aišku, ir be visų kitų įrankių galima naudotis, tačiau jie vieni yra per daug varginantys ir užtruksite begalybę. Visi žinome, kad vien sunkiai dirbant galima užsidirbti, tačiau be visų kitų svarbiausių įrankių tai bus grašiai. Netikėkite, jei koks sėkmės lydimas žmogus jums sako, kad viską pasiekė juodu darbu, nes jis arba meluoja, nenorėdamas išduoti gerų dalykų, arba pats to net nežinodamas teisingai naudojo visus kitus įrankius, tiesiog intuityviai. Beje, paskaičius garsių ir turtingų bei daug gyvenime pasiekusių žmonių biografijas, galima susidaryti būtent tokį įspūdį, jog jiems tėvai ir proseneliai perdavė visas tas žinias tiesiog per auklėjimą ar savo pavyzdžiu. Net neįvardiję, kokie tai stiprūs ir galingi įrankiai, jie išmokė teisingai jais naudotis. O paklausti, jie sąžiningai sako, jog visko pasiekė darbu. Tik nepasako, jog dirbdami mąstė ir jautė teisingai bei tikėjo…

Būsena

Būsenos nereikėtų painioti su emocijomis ar nuotaika. Tai gilesnis ir pastovesnis jausmas, išgyvenimas ar, kitaip tariant, pamatinis fonas.  Dominuojanti būsena gali būti – ramybė, jei jūs viską darote ramiai, viduje liekate ramus ir organizuotas, kas beįvyktų aplink. Taip pat būsena gali būti liūdesys, džiaugsmas, laimė, meilė. Jeigu vakar buvote nepasitenkinimo viskuo būsenoje, tokioje esate ir šiandien, ir tikimybė, kad rytoj bei poryt irgi būsite joje yra net  90 %. Todėl būsenos keitimas yra tiek pat svarbus įrankis kaip visi kiti. Būsena keičiama mintimis, žodžiais ir veiksmais. Kokioje būsenoje būdami jūs dirbsite savo darbus, taip jie jums ir seksis. Kokioje būsenoje bendrausite su pasauliu, tokius rezultatus visame kame ir patirsite. Būsite pikti –pritrauksite pyktį, būsite meilėje – gausite meilės.

Taigi, turėsime daryti „kokteilį“ iš šių keturių puikių ingredientų, maišydami juos lygiomis dalimis ir vartodami kasdien po tiek daug, kiek tik širdis geidžia.

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė