4 geros naujienos gyvūnams Lietuvoje ir pasaulyje

48902283393_ebd3c13505_k

Paskutinėmis dienomis tiek daug visko įvyko, jog norime trumpai pasidalinti svarbiausiais laimėjimais gyvūnams šiame straipsnyje.

1) Kalifornijoje uždrausta prekiauti kailiu!

Šis draudimas įsigalios nuo 2023 metų sausio 1 d. Kailių industrija išleido šimtus tūkstančių dolerių, kad tai neįvyktų. Jie net samdė žmones, kad šie ateitų į protestus. Suprask, niekas neis ginti kailio savo noru. Tačiau buvo įsiklausyta į gyventojų nuomonę ir Kalifornija įėjo į istoriją kaip pirmoji tai padariusi valstija. Niujorko valstijoje šiuo metu svarstoma analogiška iniciatyva, tad tikimės greitai sulaukti dar daugiau gerų naujienų!

2) Seime atidaryta paroda apie kailinių žvėrelių industriją Lietuvoje ir Europoje

Paroda, atskleidžianti daugybę kailių fermų sukeliamų problemų, Seime kabės daugiau nei 2 savaites. Parodos atidarymo metu vykusioje diskusijoje dalyvavo 3 Seimo nariai, biologijos mokslų daktarė ir nuotoliniu būdu prisijungė verslininkas, gyvenantis netoli didelės kailių fermos. Tai pirmoji tokia paroda vienoje svarbiausių mūsų šalies institucijų!

3) Slovakijoje uždrausta gyvūnus auginti dėl kailio

Net 107 iš 150 Slovakijos parlamentarų balsavo už kailių fermų draudimą, kuris nebeleidžia naujų fermų statyti nuo 2021-ųjų, o jau egzistuojančioms duoda pereinamąjį laikotarpį iki 2025-ųjų. Skaičiuojama, kad šis draudimas paveiks 5000 audinių. Na o aš tikiuosi, kad tai siunčia stiprią žinutę ir Lietuvos Seimo nariams. 

4) 8 iš 10 lietuvių nepritaria gyvūnų žudymui tik dėl kailio!

Naujausios apklausos duomenimis*, net 81.7% Lietuvos gyventojų pasisako prieš gyvūnų auginimą ir žudymą tik dėl jų kailio. Dar 2016 metais 66.7% lietuvių manė, kad tokia praktika nepriimtina, tad galima sakyti, jog į gyvūnų apsaugą gyventojai žiūri vis rimčiau. 

Visi šie pasiekimai gyvūnams įmanomi tik dėl tokių žmonių kaip Jūs. Aktyvūs piliečiai visame pasaulyje kovoja su žiauria ir atgyvenusia kailių industrija. Ir visame pasaulyje matome didelius pokyčius į gerą. Kailių industrija yra tarptautinė, tad ir kovoti su ja reikia visose šalyse. Bet tai taip pat reiškia, kad pergalė vienoje šalyje padeda gyvūnams kitose šalyse. Draudimas prekiauti kailiu Kalifornijoje atsilieps visiems kailių fermeriams. Lietuvoje uždusinus ir nulupus audinę, jos kailis gali būti nupirktas italų dizainerio, kurio pasiūti gaminiai keliauja į parduotuves visoje JAV. Slovakijoje uždraudus auginti gyvūnus dėl kailio, siunčiama stipri žinutė visos Europos politikams, kad tokie draudimai vis labiau tampa norma.

Uždrausdami kailių fermas Lietuvoje mes ne tik apsaugosime milijonus gyvūnų nuo nereikalingų kančių, bet ir paskatinsime kitas šalis sekti mūsų pavyzdžiu. Tikiu, kad per savo gyvenimą pamatysiu šitos industrijos pabaigą visame pasaulyje, bet noriu, jog viso gyvenimo tam neprireiktų. Prisidėkite prie kovos už gyvūnus, sustabdykime nereikalingą žiaurumą kartu.

Tustinarvai.lt

*Apklausa vykdyta spalio 4-13 dienomis 23 miestuose ir 41 kaime. Apklausti 1000 žmonių, vyresnių nei 18 metų. Respondentų atranka parengta taip, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų vienodą tikimybę būti apklaustas. Apklausą vykdė „Vilmorus“.

Pagrindinė nuotrauka – Olgos Posaškovos

Kiti paveikslėliai iš svetainės Tustinarvai.lt