30-ties dienų iššūkis – atrask save kitokį ir susikurk geresnį gyvenimą

girl-writing-in-a-diary-picjumbo-com-1080×720

Mes visi labai mėgstame nuo Naujųjų metų pradėti ką nors naujo, todėl siūlau priimti štai tokį iššūkį ir perprogramuoti save tam, kad sukurtume naują patobulintą ir geresnę savo versiją.

Pateiksiu tris skirtingo sudėtingumo lygius. Jei norite pasinaudoti visais šio komplekso privalumais, praeikite visus etapus – nuo lengvo iki sunkaus. Kiekvienam etapui skirkite 30 dienų. Jau pirmajame etape pajusite, kad jūsų gyvenimas tapo kur kas geresnis. Vėliau jau nebegalėsite sustoti patys.

Pirmas lygis

  1. Sukurkite baltą erdvę savo darbo kalendoriuje, 30-ties dienų laikotarpiui.

Dauguma galvoja, kad į savo kalendorių turėtų pridėti kuo daugiau darbų, o jei jame yra tuščių erdvių, jas kuo greičiau reikia kuo nors užpildyti. Tačiau iš tikro yra labai sveika kiekvieną dieną turėti truputį laisvo laiko. Jeigu jūsų gyvenimas per daug organizuotas ir užpildytas darbų sąrašu, atsiranda nerimo jausmas. Kiekvieną dieną atraskite sau truputį laiko vien tam, kad sustotumėte ir atsipalaiduotumėte.

  1. Įveskite taisyklę „30 dienų be lūkesčių“.

Jus nustebins tai, kiek įtūžio ir nusivylimų mūsų viduje iškyla vien tik dėl to, kad žmonės ir įvykiai neatitinka mūsų lūkesčių.

Pasistenkite savo sąmonę atverti naujoms galimybėms. Neplanuokite išvykos į užsienį taip detaliai, išmeskite savo sąrašus iš serijos „idealus partneris“, „geras vaikas“ ir kitus panašius. Be visa to, užduokite sau klausimą – kokie gi jūsų lūkesčiai sau? Gerai yra turėti svajonių ir siekių, tačiau nesveika šokinėti aukščiau galvos.

Būkite geri sau, jūs darote viską, ką galite, todėl nustokite koncentruotis į savo klaidas.

  1. Kiekvieną dieną 20 minučių pasivaikščiokite.

Vaikščiojimas labai naudingas jūsų sveikatai. Tai padės numesti nereikalingą svorį, suteiks daugiau energijos ir leis prašviesėti mintims.

Taigi, jeigu jūs didesnę laiko dalį praleidžiate kamščiuose ir kabinetuose, raskite laiko trumpam pasivaikščiojimui. Tegu tai būna net pietų pertraukos metu.

  1. Kiekvieną dieną pasakykite kam nors komplimentą.

Mes neįvertiname kasdienių atsitiktinių komplimentų jėgos. Šis mažas gerumo aktas gali pakeisti kažkieno dieną. Tai dar viena priežastis nusišypsoti, nors ir sekundei. Be viso to, tai puikus būdas užsitarnauti pasitikėjimą ir užmegzti pokalbį su nepažįstamais žmonėmis.

  1. Padarykite vieną fotografiją per dieną.

Pasidarykite nedidelį 30-ties dienų foto dienoraštį. Saugokite nuotraukas atskirame telefono ar kompiuterio aplanke. Taisyklė tokia: per dieną reikia padaryti tik 1 nuotrauką. Mes taip įpratome fotografuoti ir dalintis daugybe nereikšmingų dalykų, tad bus labai naudinga išmokti atsirinkti tik vieną patį svarbiausią dienos vertą kadrą.

Iš kitos pusės, dažnai mums atrodo, jog gyvenime apskritai nevyksta nieko įdomaus ir gero. O ši užduotis privers jus atkreipti dėmesį į mažus gerus ir įdomius momentus. Peržiūrėkite savo kolekciją po 30-ties dienų ir jūs pamatysite, koks nuostabus jūsų gyvenimas.

  1. Kas dieną parašykite 3 dalykus, už kuriuos esate dėkingi.

Pradėkite rašyti dėkingumo dienoraštį. Kiekvieną vakarą, prieš miegą parašykite 3 dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Tai gali būti net ir tokios smulkmenos, kaip geras oras ar gautas komplimentas.

  1. 30 dienų venkite negatyvių žmonių.

Žinoma, kartais jūs tiesiog priversti susidurti su negatyviais žmonėmis ir niekur negalite nuo jų pasislėpti, tačiau idėja tokia, kad reikėtų sąmoningai jų vengti. Taip pat stenkitės laikytis kuo toliau nuo ginčų, apkalbų ir konfliktų.

  1. 30 dienų stenkitės išvengti negatyvių teiginių.

Tai pratimas tam, kad išmoktume ir įprastume naudoti kuo mažiau negatyvių žodžių ir frazių. Bandykime keisti sakinių struktūrą į pozityvią, susitelkdami į gerus dalykus. Pavyzdžiui, vietoje to, kad sakytume „greičiausiai aš to negaliu padaryti“, sakykite „aš stengsiuosi tai padaryti“. Tai treniruoja smegenis ieškoti galimybių, o ne skųstis ir ieškoti bei matyti naudingas situacijos puses.

  1. Šypsokitės vaikams, kurie šypsosi jums.

Gal pastebėjote, kartais, kai maži vaikai šypsosi, suaugę jaučiasi nepatogiai ir nusisuka? Bet jie tiesiog dalinasi pozityvia energija, kurios suaugusiems taip dažnai trūksta. Taigi, nusišypsokite jiems atgal.

Ir apskritai, pabandykite patys kuo daugiau šypsotis. Tai gali pakeisti pasaulį.

  1. Klausykite muzikos, kuri atitiktų norimą nuotaiką, o ne tą, kuri atitinka esamą.

Įdomu tai, kad mes paprastai renkamės klausytis liūdnas dainas, kai mums liūdna, nors, jeigu tokiu momentu pasiklausytume kažko linksmo, tai mums pakeltų nuotaiką. Pasidarykite linksmų dainų albumą ir klausykitės jo kiekvieną kartą, kai pasijuntate nuliūdę ir vieniši. Svarbu blogą nuotaiką atpažinti kuo ankščiau ir įsitikinti, kad savijauta neblogėja.

Apie kitus du sunkesnius lygius parašysiu kituose straipsniuose.

Na ką, imamės šio iššūkio, aš taip pat prisijungiu, nes šis tai jau tikrai labai lengvas.

Transformacijos.lt

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Transformacijos.lt