15 dalykų, kuriuos reikia paleisti (II dalis)

writing-923882_960_720

Jeigu sugebėsite atsikratyti kai kurių nereikalingų įpročių, jūsų gyvenimas tikrai taps šviesesnis ir žymiai sėkmingesnis.

Anksčiau rašėme…

8. Nustokite stengtis padaryti gerą įspūdį kitiems

Nusiimkite visas savo kaukes ir būkite tuo, kuo esate. Turite didžiuotis tikruoju savimi. Jei labai jau sau nepatinkate toks, tai keiskite save, bet nevaidinkite kažko, kuo nesate iš tikrųjų. Juk žmonės ne kvaili, vis tiek pastebi visą tą jūsų vaidybą. Priimkite ir nuoširdžiai pamilkite save tokį, koks esate, su visom silpnybėm ir netobulumu. Tobulų nebūna ir nereikia to siekti. Siekite būti išskirtiniais, o tokiais būsite tik likdami savimi.

9. Baikite „klijuoti etiketes“

Visiška kvailystė skirstyti žmones į kategorijas ir „klijuoti etiketes“ tiems, kurių nei pažįstate. Viena gera indėnų patarlė sako: nespręsk apie žmogų, kol savaitę nepavaikščiosi su jo mokasinais. Taigi ir jūs nespręskite apie žmones, nes nesate jie ir nežinote, kodėl jie yra vienoki ar kitokie. Geriau tobulėkite patys ir plėskite savo akiratį, kad neatrodytumėte visiškais neišprusėliais, badydami pirštais į kitus.

10. Nesipriešinkite permainoms

Nereikia laikytis įsikibus praeities, jei aplinkybės verčia kažką keisti. Geriau nuo to tikrai nebus, jūs vis tiek, vienaip ar kitaip, būsite priversti keistis, nes gyvenimas nestovi vietoje ir kiekvieną dieną visame kame vyksta pokyčiai. Jei pajutote, kad jūsų nebetenkina tai, kas tiko vakar, tai ir paleiskite tai. Jei matote, kad visos aplinkybės klostosi taip, kad jums tereikia pirštą pajudinti ir prasidės permainos, nestabdykite šio proceso. Žinokite, kad permainos vyks nežiūrint į tai ar norite to, ar nenorite. Tik jei patys atsisakote dalyvauti tame procese, viskas gali pakrypti labai nemalonia linkme. Bet kokios permainos visada tik į gera, į gera ir jums ir jus supantiems žmonėms.

11. Nustokite skųstis

Baikite vieną kartą skųstis, kad kažkas vyksta ne taip, kaip jums norisi, kad žmonės blogi, kad kalta valdžia ir kad visi aplink jums tik nori pakenkti. Apskritai, nustokite skųstis ir gailėtis savęs, tai niekur neveda. Taip, suprantama, kartais tai labai skaudina ir liūdina. Tačiau supraskite, kad niekas negali jūsų nuskriausti be jūsų sutikimo. Jokie poelgiai ar situacijos patys savaime negali liūdinti ar skaudinti, jei jūs sau neleisite dėl to liūdėti ar pykti, ar įsižeisti. Tik jūs nusprendžiate, kada įsižeisite ar kada nuliūsite. Juk žinote, visai kitas žmogus lygiai toje pačioje situacijoje gali sureaguoti visai kitaip ir nėra jokios taisyklės, kaip turite į ką reaguoti. Tik jūs patys renkatės savo reakciją.

12. Baikite kaltinti save ir kitus

Nekaltinkite savęs dėl to, ko nepadarėte ir baikite kaltinti save dėl aplinkybių, kurių nesukūrėte. Taip pat liaukitės kaltinti aplinkybes ar kitus žmones ir apskritai visame kame ieškoti kaltų. Jei jūsų gyvenimas eina ne ta linkme, kokia norėtumėte, tiesiog ieškokite galimybių ir kelių kaip tai pakeisti. Kaltininko atradimas problemų neišsprendžia.

13. Nustokite viską kontroliuoti

Aišku, visi mes norime „stipriai laikyti vairą savo rankose“, tačiau per didelė kontrolė nieko gero neduoda, tik apsunkina jus ir visus aplinkinius. Nustokite kontroliuoti savo artimuosius, leiskite jiems „laisvai kvėpuoti“, atstokite nuo bendradarbių ir kitų žmonių. Nustokite kontroliuoti viską, kas su jumis atsitinka ir leiskite gyvenimui tekėti sava vaga. Suteikite sau malonumą atsipalaiduoti, o kitiems – malonumą gyventi savo gyvenimą.

14. Liaukitės abejoti

Jeigu amžinai svarstote, abejojate ir niekaip nesugebate priimti sprendimų savo gyvenime, jūs apsunkinate save ir kitus. Tačiau niekas ir niekada negali priimti sprendimo už jus pačius. O tam, kad priimtumėte sprendimą, reikia prisiimti atsakomybę už pasekmes. Kai jūs abejojate, viskas, ką darote, tai tik trukdote procesui, stabdote natūralią energijos tėkmę ir kuriate sūkurius, kurie po to įtraukia jus pačius. Sprendimas, koks jis bebūtų, yra geras. Priimkite bet kurį ir pamirškite kitus variantus. Pradėkite gyventi su tuo sprendimu. O kai reikės kito sprendimo, priimkite kitą. Tam, kad priimtumėte sprendimą, nereikia kankintis keletą mėnesių ir kankinti visus aplinkinius. Niekas niekada negali žinoti, kuris iš sprendimų yra geresnis ir niekas nežino, kaip būtų, jeigu būtų.

15. Baikite įsižeidinėti dėl kiekvienos smulkmenos

Ar jūs tikrai manote esantis toks pasaulio bamba, kad kiekvienas žmogus tik ir galvoja, kaip čia jus įžeisti, kad pasikankintumėte? O ar niekada nesusimastėte, kad tai jūs įsižeidžiate, o ne jus įžeidinėja. Ir tai yra skirtingi dalykai. Viena blondinė išklausiusi anekdotą apie blondinę įsižeidžia, kita skaniai pasijuokia. Viskas priklauso nuo jūsų svarbumo sau pačiam. Ego tai tas „svarbulis“, kuris sėdi jumyse amžinai patempęs lūpą ir nesupranta, kad žmonės visai neturi jokių blogų kėslų jūsų atžvilgiu. Laikas pradėti skirti tikrai blogus ir netinkamus dalykus, nuo paprasčiausių žodžių, nenešančių „tarp eilučių“ nieko konkretaus apie jūsų asmenybę.

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė