15 dalykų, kuriuos reikia paleisti (I dalis)

pen-1584240_960_720

Jeigu sugebėsite atsikratyti kai kurių nereikalingų įpročių, jūsų gyvenimas tikrai taps šviesesnis ir žymiai sėkmingesnis.

  1. Negatyvios mintys apie save jums nereikalingos

Baikite negatyviai kalbėtis patys su savimi ir sukti tuos pačius tuščius pokalbius apie tai, kaip viskas blogai. Dauguma žmonių net nesusimąstydami kenkia sau gyvendami nuolatiniame blogų minčių ir emocijų fone. Tokiu būdu emocijos valdo jų gyvenimą ir suka visai ne ta linkme, kuri būtų žmogui geriausia. Ir nereikia aklai tikėti tuo, ką jums sako jūsų logika, sveikas protas ar įsitikinimai. Jūs esate daug geresni ir sugebate žymiai daugiau negu patys galvojate. Neleiskite savo blogoms mintims gadinti jums gyvenimo, išvarykite jas iškarto tik pastebėję, taip, kaip išvarytumėte ožkas iš žydinčio sodo, kad jos nenuėstų nuostabių gėlių žiedų.

Kaip tai daryti? Keiskite blogas mintis geromis.

  1. Paleiskite savo praeitį

Šiandien yra ta diena, kuomet jūs galite kurti savo ateitį. Viskas, ką darysite ir galvosite šiandien, taps ateitimi ir tik jūs renkatės, kokia ji bus. Praeities jūs nebegalite nei pasirinkti, nei pakoreguoti, nei pasiimti su savim. Aišku, nėra lengva atsisakyti gerų prisiminimų, ypatingai jei šiandien yra blogiau nei tada. Tačiau žinokite, tai inkaras, sunkus inkaras, kurį jūs pasirišate sau po kaklu ir visur su savimi tampotės, ir dėl to negalite orientuotis į ateitį ir dabartį. Niekas nepasikeis vien nuo prisiminimų kaip buvo. Pakeisti gali tik tai, ką darote šiandien. Išmokite matyti šią dieną ir mąstyti galvodami apie tai, ko norite pasiekti, kaip norite, kad būtų rytoj.

  1. Liaukitės kritikuoti

Jokiu būdu nekritikuokite žmonių dėl jų asmeninės nuomonės ar dėl kažkokių jų veiksmų. Juo labiau venkite kritikos tų žmonių atžvilgiu, kurių nuomonė skiriasi nuo jūsiškės. Nekritikuokite įvykių, kurie vyksta ne pagal jūsų planą. Supraskite, kad jei jūsų lūkesčiai ar iliuzijos nepasiteisino, tai jūsų ir tik jūsų problema. Kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę ir gali turėti visai kitokius lūkesčius bei kitaip suprasti įvykius. Tai kiekvieno mūsų teisė. Visi žmonės skirtingi ir kiek žmonių, tiek nuomonių, ir nėra vienos 100 % teisingos.

  1. Baikite teisintis

Kuo greičiau baikite teisintis ir ieškoti pateisinimo viskam, ko ir kodėl jūs negalite. Bet kokie pasiteisinimų ieškojimai apriboja jūsų galimybes. Vietoje to geriau ieškokite galimybių. Nesiteisinkite nei patys prieš save, nei prieš kitus. Kiti vis tiek iš šalies matys, kad jūs bijote, o patys pasijusite geriau tik kelioms sekundėms, bet vėliau įprasite visko vengti ir apgaudinėdami save pasiteisinimais galiausiai įvarysite save į kampą.

  1. Nustokite gyventi taip, kaip iš jūsų tikisi aplinkiniai

Yra žmonių, kurie visada žino kaip jums yra geriau ir visada stengiasi jus įtikinti, kad jie geriausiai žino, ko jums reikia gyvenime ir ką jūs turite daryti. Tokie dalykai niekaip negali būti toleruojami, nes niekas geriau už jus nežino, ko jūs norite ir kas jums yra geriau. Tačiau daugybė žmonių gyvena gyvenimą, kuris jiems net nepriklauso. Jie daro viską, ko iš jų tikisi artimieji, draugai, kolegos. Laikui bėgant tokie žmonės užgniaužia savo tikruosius norus ir poreikius, o galiausiai ir visai juos pamiršta bei pradeda tikėti, kad kažkas tikrai geriau žino už juos pačius. Tačiau ar jie tikrai laimingi? Ar jie gali tikėtis pajusti gyvenimo pilnatvę? Visuomet atsiminkite – gyvenimas jums duotas tik vienas ir gyventi jį turite jūs pats. Neatiduokite niekam kitam tokios brangios dovanos. Pasinaudokite ja pats.

  1. Neįrodinėkite savo tiesos

Net neįsivaizduojate, kiek žmonių „draskosi“ įrodinėdami savo tiesas, net rizikuodami dėl to prarasti ar nutraukti jiems svarbius santykius. Žmonės skiriasi tik dėl to, kad nei vienas nesugeba atsisakyti šio kvailo įpročio, įrodinėti savo tiesas ir dėl jų kovoti. Kai kurie nesugeba susitaikyti su kitokiu požiūriu ir bando įtikinti kitą žmogų atsisakyti savo požiūrio, skaudindami vienas kitą. Paklauskite savęs, ar tai tikrai verta visų tų praradimų? Ar jums tikrai svarbiau būti teisiu, o gal geriau laimingu?

  1. Išsivaduokite nuo savo baimių

Bet kokiomis aplinkybėmis prisiminkite, kad baimė tai tik iliuzija. Baimė neegzistuoja. Tai jūs ją sukuriate savo galvoje. Kai tik jūs pakeisite savo būseną, tuomet ir viskas aplink stos į savo vietas.

Laukite tęsinio…

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė