100 mokslinių priežasčių, kodėl reikėtų atsisakyti mėsos (II dalis)

vegetables-694304_640

Pirmoji straipsnio dalis

Siūlome susipažinti su kitomis (11-20) mokslinėmis priežastimis, kodėl derėtų atsisakyti mėsos.

11) Gyvūninės kilmės riebalai yra siejami su kasos vėžiu.

1

12) Vištienos vartojimas siejamas su šlapimo takų infekcijomis.

2

13) Jungtinėse Amerikos valstijose legalu žuvis maitinti karvių smegenimis (anksčiau buvo legalu maitinti ir kitus gyvūnus). Vokiečių mokslininkai įrodė, kad taip maitinamos žuvys gali susirgti karvių kempinlige.

3

Komentaras: prašome skaitytojų patikslinti, jei JAV jau yra draudžiama maitinti žuvis karvių smegenimis.

14) Cholesterolis siejamas su vėžio vystymusi.

4

15) Suvalgius bent po pusę kiaušinio per dieną dvigubai padidėja tikimybė susirgti burnos, gerklės, stemplės, prostatos ir šlapimo pūslės vėžiu, o susirgti gaubtinės žarnos ir krūties vėžiu – trigubai.

5

Komentaras: Manoma, kad tai lemia kiaušiniuose esantys toksinai diksonai. Nors maisto pramonėje jie yra draudžiami, gyvūninės kilmės produktuose jų vis vien randama.

16) Žuvyje yra randami dideli kiekiai tukinančio junginio organotino (medžiaga, kuri skatina ląsteles virsti riebalinėmis).

6

17) Mėsoje beveik nėra antioksidantų. Netgi „Iceberg“ salotos jų turi daugiau.

7

Komentaras: Tik vienas gyvūninės kilmės produktas turi itin didelį kiekį antioksidantų – motinos pienas.

18) Žuvies taukuose, žuvyje bei kiaušiniuose (94 % tirtų kiaušinių) randami dideli kiekiai industrinio toksino PCB.

8

19) Harvardo universitete atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 37 698 vyrai (virš 22 m.) ir 83 644 moterys (virš 30 m.), atskleidė, kad raudonos mėsos vartojimas padidina mirtingumą ir tikimybę mirti nuo vėžio.

9

Komentaras: Dalyviai buvo atrinkti atsižvelgiant į jų amžių, svorį, alkoholio vartojimą, aktyvumą, rūkymą, šeimos istoriją, suvartojamų kalorijų kiekį ir augalinio maisto suvartojimą. Taip pat buvo atskleista, kad riešutai yra geras alternatyvus baltymų šaltinis.

20) Apdirbtoje mėsoje nitritai virsta nitrozaminais (kancerogeninė medžiaga, kuri taip pat yra randama cigarečių dūmuose), kurie yra siejami su vaikų vėžiniais susirgimais, smegenų augliais ir vaikų liaukemija.

10

Komentaras: Daugiausia nitrozaminų randama dešrainiuose, tad besilaukiančios moterys neturėtų jų valgyti.

 

Laukite tęsinio…

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Badassu.net straipsnį „100 Scientific Reasons to Not Eat Meat“ parengė Aušrinė Baranauskaitė