10 žingsnių į laimę

gerasavijauta

Dauguma žmonių neblogai tvarkosi savo gyvenime ir tikrai atremtų tokį klausimą:  ar jūs laimingas? Įprasti atsakymai skamba taip: „tikrai negaliu skųstis“ arba „viskas tvarkoje“. Bet argi tai atsakymas? Nedaugelis šūktels: „aš nepaprastai laimingas!“ Kodėl? Laimės jausmas šiais laikais dažnai tapatinamas su finansiniu stabilumu, statusu visuomenėje. Tad kodėl pasiturintys žmonės dažnai atrodo pikti ir nepatenkinti, o pramogų pasaulio garsenybės stengiasi išsivaduoti iš žalingų įpročių ir depresijos pinklių? Visi nori būti laimingi, ir turtingi, ir vargšai. Bet ne visi žino, kad žmogaus savijauta yra jo paties rankose, nepriklausomai nuo to, kiek pinigų kišenės prikimštos.

Laimės šaltinis TIKRAI NE išoriniuose dalykuose. Laimės šaltinis esate jūs pats. Dažnas jaučiasi sugniuždytas negavęs vieno ar kito geidžiamo daikčiuko, o išmintingas neleidžia tokiems dalykams valdyti nuotaikos ir gyvenimo. Įsivaizduokite kaprizingą vaiką – taip elgiasi ir suaugę žmonės. Atpažįstate save? Kai tik nustosite ieškoti priežasčių, kaip susigadinti sau nuotaiką, kai tik atsisakysite savo kaprizų, kai tik nustosite viską kontroliuoti, visus stebėti ir vertinti, atsiras daugiau laiko pastebėti savo mintis ir savijautą. Tada beliks nukreipti žvilgsnį į aplinką, kuri jus džiugina. Jeigu pasistengsite pasidžiaugti bėgančia diena – kur buvęs kur nebuvęs, lengvas laimės pojūtis iš karto jus aplankys. Perskaitykite keletą praktinių patarimų apie tai, kaip greičiau pasijusti laimingesniu ir drąsiai taikykite juos savo kasdienybėje. Sėkmės.

 10 būdų kaip greičiau pasijusti laimingesniu:

  1. Vos pabudę nusišypsokite sau. Mintyse pasakykite, kad šiandien bus gera diena – nes jūs pats taip nusprendėte.
  2. Vonioje uždainuokite savo mėgstamą dainą. Kuo garsiau, tuo geriau – tiesiog pabandykite. Tai atitrauks jūsų mintis nuo įprastų rytinių pamastymų.
  3. Kad ir kur važiuotumėte, apsirenkite kažką gražaus, linksmo, spalvingo. Įsisekite gėlę į švarko atlapą, apsiriškite gėlėtą skarelę. Maloniai nustebsite, kai kiti tai pastebės.
  4. Būkite malonūs aplinkiniams, net ir tiems, kurie paniurę. Nusišypsokite jiems ir žaismingai mirktelkit akį – gal jų nuotaika irgi pagerės?
  5. Stenkitės atkreipti dėmesį į malonius dalykus: gražų rytą, besišypsantį praeivį, melodingą dainą… o nemalonūs dalykai tegu bus šiandieną antraeiliai. Leiskite sau apie tai negalvoti.
  6. Pagirkite bendradarbius ar kolegas. Nors mažu žodeliu: „Matau gerai nusiteikęs šiandien“ arba „Oi, kokia spalvinga jūsų rankinė“.
  7. Pietums ar priešpiečiams suvalgykite tai, ką mėgstate – šiandien tikrai galite sau tai leisti.
  8. Nepriekaištaukite sau, jeigu kas nors nepavyksta, tiesiog išjunkite „vidinį kritikuotoją“. Kaip yra – taip gerai. Būkite atlaidūs sau ir kitiems.
  9. Sugalvokite vakarui mažą planą – pažiūrėti gerą filmą, paskaityti knygą, užsiimti mėgiama veikla, pasportuoti. Kažką labai mėgstamo tik jums.
  10. Vakare, atsistoję prieš veidrodį vonioje, pagirkite save už tokias nuostabias pastangas gyventi laimingiau. Prisiminkite visus gražius momentus, kurie nutiko dienos metu. Nusišypsokite sau – ir pripažinkite, kad nėra taip sunku būti laimingam. Tai jūsų PASIRINKIMAS. Ir rytoj jums bus žymiai lengviau.

Su šviesia širdimi ♥

Elurija

Sviesossauja.lt

Redagavo Lina Šimelionytė