Parazitai ir kiti gyventojai

50b825def7ed3b7f1d66e119e71eda9a

Tema: parazitai. Ne pati maloniausia, bet, deja, tai – mūsų kasdienybė, jei galima taip sakyti…

Parazitais užsikrečiame nuolat. Pamenu, kaip vienas alternatyvios medicinos gydytojas man papasakojo pirmą kartą apie tai, kaip tai vyksta… baisu buvo išėjus į gatvę kvėpuot. Pavyzdžiui, šuniukas lakstė, atliko savo gamtinius reikalus, mašinos važiavo, žmonės vaikščiojo, sutrynė, vėjas išdžiovino, išnešiojo tas dulkes, o jūs ėjot ir įkvėpėt. Viskas.

O dar jei jūs namuose laikote naminius gyvūnus: kates ar šunis, turite mažų vaikų ar dirbate su jais, dar kartais valgote mėsą, ypač žuvį, greičiausiai turite parazitų.

Papildomai tai patvirtina, jei jaučiate tokius simptomus: nuovargis, alergijos, problemos su skrandžiu ar žarnynu, dujų kaupimasis, sutrikęs virškinimas, bėrimai, jei dažnai prabundate 2–3 valandą ryto, jei jaučiate raumenų, sąnarių skausmus, kamuoja dažni peršalimai, nusilpęs imunitetas, mažakraujystė. Parazitai pirmiausia išskiria toksinus, todėl jie nuodija organizmą ir šitaip sukelia tokius bendrus negalavimus. Paskui, jei neišgirstate savo organizmo pagalbos šauksmo, gali kilti ir sunkesnės ligos.

Svarbiausia, kad parazitus ne taip lengva susekti. Jei jums darė išmatų tyrimą ir pasakė, kad kirmėlių neturite, tai nebūtinai yra tiesa. Mat, jei kirmėlės tuo metu nebus padėjusios kiaušinėlių, jų niekas nesuseks.

Tačiau nereikia taip labai gąsdintis, nes parazitų turime visi, kaip ir bakterijų. Jei organizmas sveikas, švarus, stiprus – tokia erdvė jų gyvenimui netinkama, taigi net ir užsikrėtus jie tiesiog pasišalina, nesukeldami ypatingų bėdų. Tačiau jei jų kiekis viršija normą, t. y. jei pradėjote nuolat jausti kelis iš anksčiau išvardintų simptomų, vertėtų atlikti parazitų valymą.

Kas gi tas parazitų valymas?

  • Žalias maistas. Tik žalias, gyvas maistas. Tai – pagrindinis kovos su parazitais būdas. Gyvas maistas šarmina organizmą, o tokia terpė yra visiškai nepalanki parazitams, grybeliams ir virusams. Taip pat galima atlikti gydomąjį susilaikymą nuo maisto (badavimą), organizmo valymus sultimis ar žaliais kokteiliais.
  • Yra tam tikri produktai, turintys antiparazitinių savybių. Galite tiesiog padidinti jų kiekį savo dietoje. Tai žolelės: pelynas, gvazdikėliai, taip pat imbieras, greipfrutai ir moliūgų sėklos.
  • Tiems, kas nori greito efekto, arba kam pirmi du punktai netinka ar nepadeda, siūlau gerti kokį nors antiparazitinį kompleksą. Mano vyras tiesiog prieš valgį geria žolelių (pelyno, gvazdikėlių, bitkrėslės) mišinį. Bet tai labai neskanu ir tikrai ne visiems tinka.

Vienokį ar kitokį valymą nuo parazitų, taip pat ir bendrą organizmo valymą rekomenduojama atlikti kelis kart per metus, keičiantis sezonams, ypač pavasarį ir rudenį. Dabar – tam labai geras metas.

Būtų labai įdomu išgirsti jūsų receptų, patarimų ar nuomonių šiuo subtiliu antiparazitiniu klausimu.

Būkite sveiki.

Ieva Dolia, Every special day

Redagavo Lina Staponaitė

Pagrindinė nuotrauka iš Ievos Dolios puslapio Every special day

Pasidalinkite su kitais!