Palankiausias astrologinis metas pokyčiams

metas

Sausio 14 dieną Saulė pereina į Ožiaragio ženklą. Pagal Vedų astrologiją, kada Saulė pereina į Ožiaragio ženklą, tai didelė šventė, kuri vadinama Makara-Sankranti (Makara, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „Ožiaragis“; Sankranti – „perėjimas“, „pasikeitimas“).

Įprastai Saulės perėjimas iš vieno ženklo į kitą – nepalankus reiškinys, kuris vadinasi Surya Sankranti. Tačiau Makara Sankranti yra palankus laikotarpis ir turi didelę reikšmę Vedų kultūroje.

Nuo tos dienos, kai Saulė pereina į Ožiaragio ženklą, ji juda šiaurės kryptimi. Šis laikotarpis trunka šešis mėnesius, iki kol Saulė pereis į Dvynių ženklą, o tai įvyks liepos 16 dieną.

Šis šešių mėnesių trukmės laikotarpis vadinamas „Devatų laiku“ arba Utarajana. Devatos yra dar kitaip vadinami pusdieviai. Bhagavad-gitoje rašoma, kad pusdieviai – tai įgalinti valdininkai, tvarkantys materialaus pasaulio reikalus. Oro, šviesos, vandens bei kitų gėrybių, reikalingų kiekvienos gyvosios esybės gyvybei palaikyti, tiekimas patikėtas pusdieviams – dideliam būriui Aukščiausiojo Dievo Asmens pagalbininkų.

Šis metas palankus santuokai, nes tai „Devatų laikas“ ir iš jų galima gauti palaiminimus. Taip pat per šį laikotarpį palanku įsigyti nekilnojamo turto ir atlikti kitus svarbius darbus.

Prieš Makara Sankranti (iki sausio 14 d.) palanku susitaikyti su tėvais ir vaikais, prisiminti savo protėvius, užsakyti mišias ar ugnies ritualą (jagja), dovanoti dovanas, padėti vargstantiems, padaryti namuose generalinę tvarką, atsikratyti nereikalingų daiktų, jeigu norite kažko naujo, paaukoti dvasiniams projektams.

Linkiu geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš puslapio Gubinas.lt

Pasidalinkite su kitais!