Anantara Das. Dienoraštis. Santykiai su tėvais

cold-1283734_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Sausio 5 diena

Sveiki, mielieji, paskaitykime vienos mergaitės laišką, kuriame klausiama patarimo dėl santykių su tėvais.

„Harė Krišna! Lenkiuosi Jums ir dėkoju už Jūsų veiklą, skleidžiamas žinias. Turiu klausimą, ar reikia klausyti patarimų kaip gyventi iš žmonių, kurie patys gyvenime nėra laimingi, nesusitvarko su problemomis, net jei tuos patarimus duoda artimas žmogus – mama? Konkrečiau, tai spaudžia su studijomis, kad dėmesį skirčiau tik mokslams, nevaikščiočiau į pasimatymus (nors ir šiaip retai einu). Apskritai, kritiškai ir neigiamai pasisako, kad nereikia man gyvenime jokio vyro tol, kol nebaigsiu mokslų. Jaučiu pareigą, todėl stengiuosi, mokausi, nors tai ir sukelia nerimą, pergyvenimus. Esu dėkinga tėvams, kad užaugino, rūpinasi kaip gali, bet tokia karma, kad jie, kiek atsimenu, niekada nesutarė, abu su nuoskaudomis. Apie Vedas nepasakojau, nors mamos gyvenime yra Dievas, tačiau daugiausiai kaip tas, į kurį kreipiamasi tik prašant, o reinkarnacijos nepripažįsta. Nepasakoju, nes jaučiasi kritiškas požiūris į kitaip mąstančius. Kuo turėčiau vadovautis? Kaip reaguoti į patarimus? Ačiū!“

Atsakymas

Kaip visada, aš bandau dar kartą susidėlioti laiške užduodamus klausimus, kad galėčiau į juos paeiliui atsakyti.

1. Ar reikia klausyti patarimų kaip gyventi iš žmonių, kurie patys gyvenime nėra laimingi, nesusitvarko su problemomis, net jei tuos patarimus duoda artimas žmogus – mama?

2. Spaudžia su studijomis, kad dėmesį skirčiau tik mokslams, nevaikščiočiau į pasimatymus (nors ir šiaip retai einu). Apskritai, kritiškai ir neigiamai pasisako, kad nereikia man gyvenime jokio vyro tol, kol nebaigsiu mokslų.

1. Bendra nuostata dėl patarimų būtų tokia, kad mus pamokyti gali ne tik žmonės, bet ir augalai, gyvūnai ir net įvairios gyvenimiškos situacijos.

Į šią nuostatą telpa ir ta situacija, kad jus gali pamokyti ir nelaimingi tėvai, draugai ir visi kiti žmonės.

Ką reikia žinoti?

Patarimai būna trijų rūšių:

  1. patarimai neišmanyme.
  2. patarimai aistroje.
  3. dorybingi patarimai.

Kas šiuo atveju vyksta jūsų gyvenime?

Mamos meilė yra mamos meilė. Beveik visoms mamoms  ir visiems tėčiams atrodo, kad jeigu vaikas baigs mokslus, tai jis bus laimingas. Tačiau baigti materialūs mokslai žmogaus gyvenime užima tik dalelytę visos jo laimės.

Mama jus spaudžia iš baimės, kad nebaigusi mokslų, jūs neprapultumėte. Ji bijo, kad jeigu nebaigsite mokslų, tai finansiškai neišgyvensite, turėsite mažai apmokamą darbą ir dėl to būsite nelaiminga.

Taigi, šiame mamos spaudime yra ir dorybė, ir aistra, ir neišmanymas.

Todėl mamą reikia suprasti ir ant jos nepykti. Ji taip suvokia jūsų laimę.

Jums reikia tik išmokti ją nuraminti.

Iš sudėtingo savo tėvų gyvenimo jums reikia išmokti gyventi kitaip, gyventi dorybėje.

2.) Reikia suprasti ir mamos norą, kad jūs neištekėtumėte, kol mokotės.

Kodėl mama taip akcentuoja šį klausimą?

Kadangi jei žmonės susituokia kai mokosi, tai:

  1. meta studijas, nes reikia pinigų išlaikyti šeimai;
  2. meta studija, jei mergina pastoja;
  3. mokslai atsiduria nebe pirmoje vietoje, nes reikia rūpintis šeima ir tada labai sunku mokytis.

Todėl supraskite mamą ir ant jos nepykite. Paimkite iš savo tėvų geriausius gyvenimo pavyzdžius ir juos panaudokite savo gyvenime, o blogus – atmeskite.

Jums net nereikia vaikščioti į pasimatymus ir ten ieškoti antros pusės.

Antra pusė atsiras savaime, kai jūs savyje išugdysite geras charakterio savybes.

Moterims yra palanku ištekėti, kadangi jas visą gyvenimą turi kažkas globoti.

Todėl, jeigu kartojate Maha mantrą, tai jūsų gyvenime viskas turi susidėlioti sklandžiai. Tik prie viso to dar reikia bendrauti su vyresniais dorybingais žmonėmis, kad jie jus įkvėptų ir jūs turėtumėte gražius bendravimo santykius.

Todėl linkiu Jums tik laimės.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Jurgita Ligeikaitė ir Lina Šimelionytė

Pasidalinkite su kitais!