11 daiktų, kuriuos būtina išmesti

retro-1291608

Nežinau, kaip jums, bet man balandžio mėnuo nuo pat mažumės yra “švaros mėnuo”. Taip jį vadino mano mama, močiutė, turbūt taip jį vadino ir visos kitos to meto močiutės. Ir jų močiučių močiutės… Balandį jau tikrai tikrai ima busti skaisti ir kvepianti gamta. Ir daugumos iš mūsų sielos. Juk tikrai tarsi net kvėpuoti pasidaro lengviau?! Štai todėl turbūt ir norisi balandžio dienas, spindinčias pavasarine saule pro langą, leisti švarinant, puoselėjant, gražinant… save ir savo aplinką.

Švara yra artima dieviškumui. (A. C. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada)

Darydama pavasarinę talką savo namuose ir padėdama tvarkytis kitiems neretai pastebiu, kad yra daiktai, gal netgi daiktų kategorijos, kuriems jaučiame didžiausius sentimentus ar prie kurių labiausiai prisirišame. O gal tiesiog bijome jų atsisakyti, nes “o jei prireiks”. Ir vis dėlto neprireikia.

Pasirodo, tai visai ne subjektyvios išvados. Įsitikinau tuo, hm, naršydama internete, aptikusi kitų švaruolių jau sudarytus sąrašus. Iš tiesų yra tam tikri daiktai, itin svarbūs ir vertingi. Be jų veikiausiai neįsivaizduojame nė vienų namų. Tačiau nenaudojami šie daiktai ima kaupti negatyvią nešvaros, beverčio daugybingumo energiją. O atsisakyti jų vis tiek niekaip negalime. Nes tai daiktai, kurie “tikrai reikalingi” ir tokie įprasti daugumai mūsų. Kokie jie?

11 daiktų, kuriuos būtina išmesti

Jei labai baisu, tiesiog pasakykite sau, kad balandis – švaros mėnuo. :)

1. Seni žurnalai

Atsikratykite ilgą laiką namuose besimėtančių senų žurnalų. Taip, net jeigu jie labai intelektualūs, kultūriniai ar tiesiog gražūs ir spalvingi. Paprastai senų žurnalų antrą kartą tiesiog nebeskaitome. Į svečius užsukusiems nuoširdiems svečiams taip pat įdomesni jūs, o ne jūsų sukaupti žurnalai ar laikraščiai.

2. Kvitai, sąskaitos, dokumentai

Jei turite čekius daiktų, kurių neketinate grąžinti į parduotuvę, kurių garantija jau pasibaigusi, iškart juos išmeskite. Netgi jei itin skrupulingai vedate užrašus apie išleistus pinigus, kvitus reikėtų kaupti tik iki tol, kol tas išlaidas pasižymite suvestinėje, taigi iš esmės iki tol, kol grįžtate iš parduotuvės. Savo energijos nederėtų švaistyti ir jau apmokėtoms sąskaitoms. Jei esate itin atsargūs ir bijote netikėtumų, saugokite jas ilgiausiai metus – po tokio laikotarpio tikrai nebereikės niekam įrodyti, kad mokesčiai už jį sumokėti. Atsikratykite ir senų, nebeaktualių dokumentų.

3. Drabužiai

Taip, daugybė moterų tiesiog gyvena idėjomis, kaip atnaujins, pataisys ar kitaip “naujam gyvenimui prikels” savo nebenešiojamus drabužius… bet idėjos, deja, taip ir lieka neįgyvendintos. Taigi yra du pasirinkimai – pagaliau imtis šių idėjų :) arba atsikratyti spintose ir sandėliukuose dulkančių drabužių. Pasinaudokite metų (ar dviejų) taisykle: jei metus nenešiojote kokio nors drabužio (net paties gražiausio sijono), vadinasi, jis ne jums. Mažiau tikrai dažnai yra daugiau, jei kalbame apie spintą. Mylimus, dar dėvėti tinkamus drabužius (kurių vis dėlto jūs nedėvėsite) galima išmainyti, parduoti ar padovanoti labdaringoms organizacijoms.

4. Knygos

Tai – daiktai, kurie man pačiai kelia kone didžiausius sentimentus. Knygos… atskiri mus nuolatos auginantys pasauliai, į kuriuos taip gera pasinerti. Vis dėlto tai, kas yra gaivus gurkšnis, neturėtų tapti slegiančiu inkaru. Kiek lentynose turite knygų, kurių taip niekada ir neatsivertėte? Ir, būkime sąžiningi, net neplanuojate atsiversti? Mes nuolatos keičiamės. Kartu kinta ir literatūrinis skonis. Tai natūralu. Todėl visai nereikia bijoti išmesti tai, ko neskaitome.

5. Vaistai ir vitaminai

Patikrinkite savo namų vaistinėlę ir pašalinkite iš jos visus vaistus, kurių galiojimo laikas jau pasibaigė, kurių seniai nebevartojate (ir, laimei, nebevartosite) ar kurie tiesiog per ilgai ten užsigulėjo (pvz., jei tai kremai, neretai pasitaiko, kad jie tiesiog išdžiūva).

6. Kosmetika ir parfumerija

Sena, nebegaliojanti ar savo “sveiką” konsistensiją praradusi kosmetika tikrai jūsų nepapuoš. Tad kam ją laikyti namuose?

7. Papuošalai

Peržiūrėkite visus savo papuošalus. Turite apyrankę, padovanotą labai brangios draugės, bet nebenešiojamą, nes, sakykime, išbyrėjo joje inkrustuotos akutės? Jei ją dovanojo išties artima ir nuoširdi draugė, ji tikrai nesupyks, kad nekaupiate savo namuose nebereikalingų daiktų. Galbūt ši draugė netgi padovanos jums naują apyrankę? Išmeskite arba parduokite visus papuošalus, kurių nesegite, su kuriais jaučiatės “it nesava”.

8. Maistas

Esate tikri, kad jūsų šaldytuve – spindinti tvarka? Šaunu! O jei pažvelgtumėte į jį dar kartelį? Galbūt kur nors kampe mėtosi pūti pradėjęs pomidoras? O kaip jūsų birių produktų spintelė?

9. Prisiminimus sužadinančios smulkmenos

Daugybė tvarkos, daiktų organizavimo ekspertų pataria būti negailestingiems ir be sąžinės graužaties išmesti įvairias prisiminimus žadinančias smulkmenas: atvirukus, suvenyrus, nedideles dovanėles, jeigu jų nebenaudojate. Gyvenime ir taip prisirišame prie tiek daug daiktų – visa tai tiesiog siurbia mūsų gyvybinę energiją. Sakoma, geriau leisti laiką ne vartant atvirutes, o kuriant naujus prisiminimus su jas dovanojusiais žmonėmis.

10. Užrašų knygelės

Taip. Tai paaiškinti sunkiau. Juk užrašų knygelės tam ir skirtos, kad žymėtume jose tai, ko nenorime pamiršti. Tik ar tikrai? Verta perversti senas užrašų knygutes ir mesti lauk tas, kuriose pažymėta informacija jau nebeaktuali. Frazė “gal dar prireiks” beveik visuomet reiškia tai, kad nebeprireiks.

11. Elektroniniai prietaisai

Seni, nebenaudojami ar sugedę elektroniniai prietaisai taip pat labai linkę kauptis. Kartais netgi atrodo, kad jie gyvi. Ir jie turi planą, kaip užkariauti mūsų namus. Nepasiduokime. Kiek šansų, kad tikrai bandysite taisyti tą pusiau gyvą kompiuterį? Jei vilties yra, tuomet neškite jį taisyti dabar pat. Visa kita išmeskite. Nepamirškite, kad dabar kone kiekvienoje didesnėje “universalinėje” parduotuvėje yra specialios senai elektronikai skirtos dėžės. Tausokime gamtą. :)

Kaip manote, kas dar galėtų patekti į šį sąrašą? Nebijokime jį pildyti patys – atsikratydami viso mums nebereikalingo balasto. Taip ir sieloje tampa šiek tiek švariau.

Pasidalinkite su kitais!